Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Хто займе крісло прем’єра?

Автор:

|

Березень 09, 2016

|

Рубрика:

Хто займе крісло прем’єра?

main

Представники сторін президента та прем’єр-міністра вже ніби дійшли спільної угоди щодо кандидатури діючого міністра фінансів Наталії Яресько на пост глави уряду. За попередньою інформацією, дві гілки влади погодилися з умовами Яресько щодо прем’єрства та пообіцяли свою підтримку у ВР та обмеження будь-якого зовнішнього втручання.

Однак минулого тижня перемовини зайшли в глухий кут. Тепер Яценюк і Порошенко більш схильні до теперішнього голови Верховної Ради Володимира Гройсмана як до можливої альтернативної кандидатури на посаду прем’єр-міністра, повідомило видання Financial Times. Проте кандидатуру Яресько поки що не відкинули остаточно. Інвестори і міжнародні партнери України бачать саме її  на чолі нового технократичного уряду, як гарант впровадження структурних реформ і рішучих заходів для боротьби з корупцією. Уряд, яким керуватиме Гройсман, має значно менше шансів діяти та приймати рішення неупереджено, не піддаватися впливу олігархів та Порошенка, адже він входить в близьке коло глави ВР. Яресько, ймовірно, не погодиться працювати в Кабміні на чолі з Гройсманом. А це може стати негативним чинником в іноземних кредиторів, таких як МВФ.

Ще одним можливим сценарієм є дострокові вибори. Проте і Порошенко, і Яценюк, розуміючи ймовірність втрати своїх позицій у парламенті, роблять все для того, щоб їх не допустити. Вони побоюються, що переважну більшість голосів у парламенті отримають лідер Батьківщини Юлія Тимошенко та голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі. Крім того, дострокові вибори лише відтягнуть у часі впровадження реформ, адже знову необхідно буде шукати вихід з політичної кризи. США як найбільший міжнародний партнер України теж вважають за краще обійтися без дострокових виборів. Але, як зазначає Financial Times, деякі дипломати у Вашингтоні побоюються, що призначення Яресько на пост прем’єр-міністра підіграє російській пропаганді, яка зображує Україну як “американську маріонетку”. Нещодавно Яресько попередньо погодилася очолити уряд після відставки Яценюка. Проте з певними умовами. Минулого тижня вона вже навіть підбирала кадри у свій уряд  та складала програму діяльності Кабміну.

Суспільство вимагає відставки прем’єра, представники президента Петра Порошенка продовжують вмовляти Арсенія Яценюка піти у відставку добровільно. Нагадаємо, вже були чутки 26 лютого про відставку прем’єр-міністра, проте вони так і не підтвердилися. 16 лютого парламент не зміг відправити у відставку уряд Яценюка. Вперше в історії України президент не зміг провести через ВР відставку прем’єр-міністра, яку сам ініціював.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply