Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

ГПУ зайнялася «шпигуном ЦРУ»

Автор:

|

Вересень 12, 2013

|

Рубрика:

ГПУ зайнялася «шпигуном ЦРУ»

Генеральна прокуратура України (ГПУ) удає, що всерйоз сприйняла донос комуністів про нібито розголошення державної таємниці опозиційним депутатом.

Виділив ЦРУ кабінет
6 вересня ц. р. клин між Україною та США спробував забити Ренат Кузьмін, перший заступник генпрокуратура та головний обвинувач лідера опозиційної партії «Батьківщина» й колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, тим, що свої закиди у бік американської Феміди в перешкоджанні розслідування справи ще одного екс-прем’єра, Павла Лазаренка, він доповнив черговими інсинуаціями.
Отож Ренат Кузьмін повідомив у інтерв’ю київській газеті «Сьогодні», що ГПУ зареєструвала «карне провадження про розголошення державної таємниці й передачу конфіденційних даних, що є власністю держави» Валентином Наливайченком, народним депутатом опозиційної парламентської фракції УДАР і керівником Служби безпеки України (СБУ) у 2006-2010 рр. А стаття 328 Кримінального кодексу України передбачає за такий злочин, залежно від його тяжкості, від двох до восьми років ув’язнення. «Триває збір даних, допитуються інші працівники СБУ, проводяться експертизи», — поінформував п. Кузьмін. Однак чомусь не уточнив, за чиїм доносом ГПУ зареєструвала карне провадження проти опозиціонера.
Сказав лише, що, «зокрема, перевіряється інформація, надана народними депутатами, про те, що п. Наливайченко виділив співробітникам ЦРУ кабінет на Володимирській (у будівлі СБУ. — Ред.) і дав їм змогу ознайомитися з таємними документами, причому жоден з іноземних фахівців не отримував допуску для такої роботи офіційно».

Сподівається, що то злочин?
Тож довелося одному з інформаторів ГПУ самому назвати себе та своїх співавторів. Ними виявилися, звісно ж, одвічні антиамериканісти — депутати з парламентської фракції Комуністичної партії України Михайло Герасимчук, Сергій Баландін і Олег Буковець. Причому перший із них зізнався, що інформацію про «злочин» опозиціонера взяв із повідомлень мас-медіа про запрошення Валентином Наливайченком на випуск курсантів Національної академії СБУ посла США, разом із яким нібито була, як запевнив комуніст, «особа, котра значиться в Інтернеті як працівник ЦРУ».
Пояснивши, що «оскільки тепер резиденти не можуть офіційно працювати на дипломатичних посадах і державні гроші були витрачені дарма», п. Герасимчук додав у своєму коментарі інформаційній агенції УНІАН, що «сподівається, що це — злочин», схоже, навіть не усвідомлюючи при цьому, що видає бажане за дійсне.
Але звинувачення в не прихованому від засобів масової інформації (ЗМІ) «розголошенні» таємниць п. Наливайченком неабияк розвеселило Алісу Кречет, журналіста київського інтернет-видання «ПіК», яка слушно зауважила в публікації «Обережно, шпигуноманія: привид ЦРУ заблукав у стінах СБУ»: «Застрягши в часі (або потерпаючи від нападу шпигуноманії), Герасимчук переплутав СБУ (Службу безпеки України) із СЗРУ (Службою зовнішньої розвідки України), яка була створена наприкінці 2004 року на базі Департаменту розвідки СБУ й зараз є самостійним державним органом, чиї співробітники не мають жодного стосунку до Національної академії СБУ. Адже їх підготовка (або перепідготовка) спеціалістів здійснюється власним навчальним закладом — Інститутом служби зовнішньої розвідки України. Цього може не знати домогосподарка, учителька молодших класів та й, зрештою, будь-яка людина, яка геть не цікавиться політикою».

Б’є по державі
Тим часом, п. Наливайченко нагадав у інтерв’ю київському журналу «Коментарі», що коли він очолював СБУ, то постійний нагляд за законністю його роботи здійснювали заступники генерального прокурора, у тому числі Ренат Кузьмін і чинний голова ГПУ Віктор Пшонка, і «Генпрокуратура не мала серйозних зауважень до СБУ». Тож депутат констатував: «Ця постановка питання б’є по державі. По суті, такими «трійками» (цим словом п. Наливайченко провів паралель між кількістю авторів доносу на нього й «особливими трійками» — органами позасудового ухвалення вироків у СРСР у 1937-1938 рр. — Ред.), заявляється про те, що США є ворогами України, і про те, що їхні посли нібито шпигують, і про те, що контакти зі США, які, до речі, є нашими стратегічними партнерами, шкодять Україні й українцям. Який партнер тепер буде співпрацювати з будь-якою українською спецслужбою, якщо знатиме, що через рік до нього прийде повістка з претензією, що він боровся з Україною?»
А щодо звинувачення, що «п. Наливайченко виділив співробітникам ЦРУ кабінет на Володимирській», депутат-опозиціонер заявив: «Ніхто ніяких кімнат представникам ЦРУ в приміщеннях СБУ не надавав. Це — цілковита маячня». Відтак, резюмував, що «доноси комуністів написані під кальку з документів 1937 року», назвавши їх «шизоїдним НКВДизмом».
А партія УДАР, до парламентської фракції якої входить п. Наливайченко, зазначила із цього приводу: «Влада знову вдалася до звичних для неї методів боротьби з невгодними політиками — залякування та відкриття карних проваджень. Кожного тижня з’являються штучно сфабриковані справи проти опозиційних депутатів. Це – чергове свідчення того, що ГПУ та СБУ перетворилися сьогодні на карально-репресивний апарат».

…і по чемпіону з боксу
Натомість, Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стратегій, стверджує, що карною справою проти «ударівця» Валентина Наливайченка влада намагається дискредитувати очільника його партії Віталія Кличка, що є ймовірним кандидатом у президенти України.
«Президентські вибори. Наливайченко — другий номер у партії УДАР. Тому дискредитація Наливайченка — це дотична дискредитація УДАР і Кличка… У виборчій кампанії немає поняття «ефективно-неефективно». Тут усе докупи. Будь-яка дискредитація йде на користь. «А може, якось зіграє?» — гадають політтехнологи. Тут більше немає ніякої інтриги. Тільки тому, що це – один із ключових соратників Кличка. У комуністів тут є свій інтерес: розпалити антизахідну істерію», – сказав із цього приводу п. Карасьов.
Такої ж думки дотримується політолог Володимир Цибулько: «Є побоювання, що Кличко, нічого не роблячи, виходить у другий тур президентських виборів. Це не збігається з ініціативою технологів влади за сценарієм 1999 року вивести туди Симоненка. Тому треба «пригасити» Кличка. Тут уже питання рейтинґу лідера партії УДАР. Це є основною проблемою. Аби його збити, буде великий «залп» по членах команди, яким є й Наливайченко. Парадокс у тому, що кожна помилка влади додає в рейтинґу Кличку. Він піднімається в пасивному форматі. Просто є запит на заміну образу країни. Це може відбутися через зміну політичного вектору або першої особи держави. Поки що владі вдається краще боротися за переміни. Але все міняється. Через пару місяців можемо побачити зовсім іншу картину».

Спроба зриву євроінтеграції
Окрім того політолог упевнений, що скарга від КПУ може бути ще й персональною образою на Валентина Наливайченка, бо він розсекретив архіви Комітету державної безпеки СРСР про Голодомор та про репресії 1970-х. «Когось із комуністів по старій пам’яті це зачепило. Тому не відкидаю можливості, що це – помста. Але Наливайченку нічого не буде. Навіть якщо розслідуватимуть карну справу, усе одно дозвіл на зняття з нього недоторканності має надати парламент. Тому це більше скидається на пропагандистську акцію. Комуніст Георгій Крючков як колишній голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки регулярно буває на американських прийомах. Тому нехай спершу розберуться, чому туди комуністи ходять».
Своєю чергою, Олександр Турчинов, перший заступник голови опозиційної партії «Батьківщина», який очолював СБУ 2004 року, прокоментував ці «шпигунські пристрасті» так: «Робиться штучний скандал, щоби відволікти увагу від колосальної кількості й депутатів, і вищих посадових осіб, які фактично своїми діями працюють на Російську Федерацію та зривають підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Навряд чи п. Наливайченко міг запрошувати іноземних агентів до будівлі Служби безпеки, тому що в сучасних умовах відносин між державами всі резиденти зовнішніх розвідок — офіційні посадові особи, яких представляють офіційно. Звинувачення на адресу Валентина Наливайченка — це просто спроба створити скандал, штучну проблему та напругу в стосунках України та цивілізованих країн, аби таким чином іще раз спробувати торпедувати підписання Угоди про асоціацію».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply