Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

ГПУ vs НАБУ: конфлікт між двома правохоронними відомствами триває

Автор:

|

Серпень 18, 2016

|

Рубрика:

ГПУ vs НАБУ: конфлікт між двома правохоронними відомствами триває
Володимир Гуцуляк

Володимир Гуцуляк

Минулого тижня тижневик «Міст» розповідав про конфлікт, який виник між двома правоохоронними відомствами України — Генеральною прокуратурою (ГПУ) і Національним антикорупційним бюро (НАБУ). На жаль, проблема ніяк не може вирішитися і «бойові дії» не припиняються.

Так, 12 серпня Володимир Гуцуляк, начальник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ, заявив, що в Києві спецназ НАБУ побив трьох співробітників його департаменту. За його словами, інцидент стався після того, як ГПУ встановила незаконне прослуховування за собою з боку НАБУ. У квартиру, де вони виявили техніку, приїхали «люди в чорному».
Один із прокурорів стверджує, що у цих людей були нашивки НАБУ. За словами потерпілого, його душили та застосовували силу. «Скрутили, застосували прийоми рукопашного бою… Троє співробітників ГПУ отримали тілесні ушкодження», — розповів він і додав, що його самого поставили на коліна обличчям до землі. При цьому на місці події була поліція, яка ніяк не реагувала.
У відповідь НАБУ пояснило цю «прикрість». У відомстві наголосили, що всі слідчі дії за місцем інциденту відбувалися за рішенням суду відповідно до закону. За повідомленням прес-служби НАБУ, 12 серпня під час проведення прихованого спостереження за об’єктом в одному з карних проваджень, що розслідуються Бюро, до приміщення, в якому перебували його працівники, намагалися проникнути співробітники ГПУ, котрі сприйняли такі слідчі дії, як спостереження за собою. «У результаті виникла позаштатна робоча ситуація. Після втручання керівників ГПУ та НАБУ подальшої ескалації вдалося уникнути», — підкреслюється в повідомленні. Остаточну оцінку діям працівників ГПУ буде надано після встановлення всіх обставин інциденту.
Після цього НАБУ відкрило карне провадження стосовно працівників ГПУ, котрі начебто викрали й утримували працівників НАБУ «Національне антикорупційне бюро порушило карну справу за фактом незаконно викрадених працівників НАБУ, зловживання владою та службовим становищем працівниками ГПУ й ряд інших, в т. ч. пов’язаних із тортурами, — заявив Артем Ситник, директор Бюро.
У той же час, він запевняє, що конфлікту між відомствами, як і їхніми очільниками, немає. «Ніякої війни між ГПУ та НАБУ, а також особисто між мною і Юрієм Луценком немає», — сказав він. При цьому зазначив, що «мають місце дії щодо захисту особистих інтересів керівників і співробітників департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки».
До протистояння долучилася й третя сторона — Служба безпеки України (СБУ). Там побачила ознаки корупції в діях заступника начальника відділу НАБУ. В спецслужбі наполягають, що діяльність, якою займалася співробітниця Бюро, брала участь в освітніх заходах та отримувала за це гроші в робочий час.
Однак свої «бойові дії» проти інших правоохоронців СБУ заперечує. «Служба безпеки України не бере участі у війнах між відомствами. Для нас не має значення в якому державному органі працює людина — ми викриваємо зловмисників скрізь… Перед законом усі рівні», — повідомила прес-служба СБУ.
«Викликає здивування емоційна заява керівників НАБУ щодо складання адмінпротоколу стосовно заступника начальника відділу Національного антикорупційного бюро, адже працівники цього відомства повинні бути взірцем для інших», — підкреслили у відомстві.
Від себе додамо, що такі конфлікти, якщо вони, звісно, не будуть підтверджені реальними карними провадженнями і вироками судів, не сприяють ні боротьбі з корупцією, ні державі Україна загалом.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply