Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Голодування на підтримку Тимошенко

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Голодування  на підтримку Тимошенко

Стан голови фракції БЮТ-«Бать­ківщина» в Київській міській раді п. Меліхової, яка голодує на знак солідарності з екс-прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, знач­но погіршився. Про це поінформував інший учасник голодування — депутат Київради Олександр Бригинець (на фото). «Протягом останніх днів здоров’я Тетяни Меліхової кілька разів погіршувалося, але вона мужньо трималася. Тепер її стан — критичний. Їй довелося провести медичне обстеження, лікарі та я особисто наполегливо рекомендували їй припинити голодування, щоби не піддавати ризикові життя, але Тетяна Іванівна відмовилася від цього», — заявив п. Бригинець.

За його словами, п. Меліхова вирішила продовжити голодування, сподіваючись на те, що, коли спека в Києві спаде, їй полегшає. «Ми не лише підтримуємо Юлію Тимошенко й готові голодувати доти, доки голодуватиме вона, а й висловлюємо своє неґативне ставлення до нинішньої влади, що замість демократії обрала шлях диктатури. Також ми намагаємося активізувати громадський рух спротиву чинній владі України», — пояснив Олександр Бригинець.

2 травня в місті Хмельницькому 65-річну голову Красилівської райорганізації «Батьківщини» Марію Сидорук, яка п’ять днів голодувала в наметі біля Хмельницької обласної державної адміністрації на підтримку Юлії Тимо­шенко, забрала карета «швидкої». Про це повідомила Руслана Подольська, прес-секретар обласної організації «Батьківщини», яка також оголосила голодування. «У Сидорук піднялася температура й підвищився артеріальний тиск. Ми викликали «швидку», яка зробила їй кардіограму серця. Після цього жінку транспортували до обласного кардіодиспансеру», — зазначила прес-секретар.

Вона також додала, що лікарі рекомендували ще двом людям припинити голодування за станом здоров’я.

За словами п. Подольської, попри прикрий випадок, голодування триває. Вирішується питання, хто приєднається до учасників акції замість Марії Сидорук. Прес-секретар партійної організації наголосила, що всі витрати, пов’язані з можливим лікуванням або реабілітацією голодуючих активістів, бере на себе обласна організація «Батьківщини».

Уранці 4 травня лікарі «швидкої» шпиталізували ініціатора солідарного голодування на підтримку Юлії Тимошенко, лідера львівської «Батьківщини» Романа Ілика через різке погіршення стану його здоров’я.

Голодувати члени Львів­ської обласної організації «Батьківщини» почали 25 квітня. Спершу їх було четверо, а потім їхня кількість збільшилася до восьми. Зараз голодує шестеро людей. Вони постійно перебувають у наметах біля пам’ятника Шевченку в центрі Львова.

Тим часом був шпиталізований уже другий із восьми членів «Батьківщини», що голодують на підтримку Юлії Тимошенко, повідомила прес-служба Львівської обласної організації партії. До лікарні відвезли письменника Стефана Сіма, який двічі відмовився від припинення голодування, незважаючи на високий тиск і погане самопочуття.

Сергій Власенко, захисник п. Тимошенко, сказав: «Вона продовжує голодування. П’є лише воду. Стан здоров’я не покращився. Візуально вона сильно схудла, втрачає вагу. Юлія Володимирівна фактично не пересувається, постійно лежить». Він зазначив, що на прохання самої п. Тимошенко рідні передають їй лише питну воду. За словами правника, екс-прем’єр знає про людей, що голодують на її підтримку, і переживає за стан їхнього здоров’я.

Лідер «Батьківщини» дала попередню згоду на лікування в Центральній клінічній лікарні Укрзалізниці в Харкові починаючи з 8 травня. Про це на брифінґу в Качанівській колонії заявив Карл Макс Айнхойпль, професор німецької клініки «Шаріте». Він зачитав заяву змішаної українсько-німецької медичної комісії, лікарі якої оглядали п. Тимошенко в Качанівській колонії. «Німецькі й українські медики зустрілися з п. Тимошенко й мали з нею докладну розмову. Юлія Тимошенко попередньо погодилася 8 травня бути перевезеною до Центральної залізничної лікарні Харкова», — ідеться в заяві. «Там негайно почне лікування лікар університетської клініки «Шаріте» за підтримки українських лікарів. Це буде спільний крок до вирішення питання», — наголосив п. Айнхойпль. Зараз Юлія Володимирівна вже в лікарні.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply