Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 1, 2021

Глава МЗС закликає світ посилити тиск на Росію щодо виконання Мінських угод

Автор:

|

Березень 02, 2016

|

Рубрика:

Глава МЗС закликає світ посилити тиск на Росію щодо виконання Мінських угод

main

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав Парламентську асамблею Ради Європи продовжити та посилити міжнародно-правовий тиск на країну-агресора Росію.

Приймаючи участь у 31-й сесії Ради ООН з прав людини в Женеві, у своєму виступі він повідомив невтішну статистику щодо постраждалих людей внаслідок військової агресії Росії проти України, а саме 9 тисяч загиблих осіб і ще понад 20 тисяч, які отримали поранення. Крім того, він зазначив, що близько двох мільйонів громадян стали переселенцями.

Міністр відмітив, що протягом двох років російської агресії на Донбасі була створена щонайменше 40-тисячна армія, яка фінансується і забезпечується озброєнням Росії і якою керують російські офіцери.

Клімкін наголосив у своєму виступі, що вторгнення Росії на Україну відбувалося за тим самим сценарієм, що і  у Грузії декілька років назад: “Росія прийшла на нашу землю зі зброєю і військовослужбовцями, як це відбулося спочатку в Грузії в 2008 році”, – зазначив він.

Клімкін закликав світову спільноту продовжити та посилити тиск на Росію в питанні виконання Мінських угод: “Ми наполягаємо на вирішальному значенні Мінських угод і їх виконанні Російською Федерацією. Росія не має наміру виконувати свої зобов’язання, коли всі ключі до стійкого припинення вогню знаходяться в Москві”, – підкреслив Клімкін.

Одночасно міністр сказав, що обов’язкове звільнення заручників і політичних в’язнів, серед яких найбільш знаковою є Надія Савченко, також є не менш важливим. У виступі глава МЗС зазначив, що Україна є наполегливою у відстоюванні повернення миру і порядку на Донбасі: “Після мого візиту в Женеву я поїду в Париж для проведення наступного раунду “нормандських” переговорів. Ми потребуємо подальшої підтримки з боку міжнародної спільноти, включаючи ООН, ОБСЄ, Раду Європи, і, без сумніву, ця зустріч потрібна, щоб чинити додатковий тиск на сторону, яка нехтує своїми зобов’язаннями”, – підкреслив Клімкін.

Клімкін також зазначив, що ООН повинна закликати РФ надати допуск міжнародним організаціям для спостереження за дотриманням прав людини в Криму: “Постійна присутність міжнародних організацій, в тому числі ООН, Ради Європи та ОБСЄ необхідна в Криму для спостереження за станом дотримання прав людини. Рада ООН повинна закликати Російську Федерацію в якості окупаційної влади відкрити Крим для загальноприйнятих і наглядових механізмів міжнародних правозахисних організацій “, – підкреслив Клімкін.

Нагадаємо, Російська Федерація 20 лютого 2014 року почала збройну агресію проти України, насильно провівши окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Тепер ця агресія продовжується на Донбасі. Незважаючи на це, Україна все таки виконує свої зобов’язання щодо безпеки та мирного врегулювання конфлікту згідно Мінських угод.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply