Новини для українців всього свту

Monday, May. 10, 2021

Генсек НАТО відвідав Київ

Автор:

|

Серпень 14, 2014

|

Рубрика:

Генсек НАТО відвідав Київ

Андерс Фоґ Расмуссен

Андерс Фоґ Расмуссен, Генеральний секретар НАТО, 7 серпня приїхав до Києва. «Я – тут, аби запропонувати політичну підтримку Альянсу Україні та Президенту Порошенку», — заявив він.

Раніше Ігор Долгов, посол України при НАТО, поінформував, що приїзд п. Расмуссена є важливим пунктом в умовах підготовки саміту НАТО у Вельсі (Велика Британія) 4-5 вересня ц. р. «Генсек матиме змогу почути про актуальні проблеми України та її бачення перспектив співпраці з НАТО», — зазначав він. Уже відомо, що на цьому саміті мають зустрітися глави США й України.
Андерс Фоґ Расмуссен вважає, що українська криза стала переломним етапом в історії. Водночас Девід Кемерон, прем’єр-міністр Великої Британії закликав п. Расмуссена і лідерів країн Північноатлантичного альянсу готуватися до потенційної аґресії з боку Російської Федерації (РФ).
Тим часом у Києві Президент України Петро Порошенко нагородив Генерального секретаря НАТО Андерса Фога Рассмусена Орденом Свободи — найвищою нагородою України для іноземців.
А під час зустрічі з Олександром Турчиновим, спікером Верховної Ради України, Генеральний секретар альянсу поінформував, що НАТО припиняє співпрацю з РФ. «Північно-Атлантичний альянс зміцнює колективну оборону для захисту всіх членів і постановив збільшити рівень підтримки й співпраці з Україною», — повідомив генсек. Андерс Фоґ Расмуссен додав, що НАТО засуджує дії РФ, які спричинили порушення територіальної цілісності України й незаконну анексію Криму.
Під час візиту до Києва п. Расмуссен також мав розмову з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком і міністром закордонних справ Павлом Клімкіним.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply