Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Європарламент надав Україні право вступити в ЄС

Автор:

|

Березень 06, 2014

|

Рубрика:

Європарламент надав Україні право вступити в ЄС

В ухваленій Європарламентом (ЄП) 27 лютого резолюції вперше йдеться про те, що Україна має право стати повноправним членом Європейського Союзу. Після попередніх дебатів і консультацій політичних груп ЄП проголосував за поправку Яцека Саріуша-Вольського, депутата від політичної групи «Європейська народна партія». У ній зазначено, що підписання Угоди про асоціацію не є кінцевою метою партнерства з Києвом і, згідно зі Статутом ЄС, усі європейські країни, у тому числі Україна, «мають довготермінову можливість подавати заявку на членство в ЄС»

У резолюції, яку прийняли в Страсбурзі абсолютною більшістю, констатується, що попередня влада в Україні «порушила закон, надавши повноваження силам безпеки використовувати зброю, залучаючи снайперів» проти демонстрантів. Євродепутати закликали «віддати шану тим, хто боровся та загинув за європейські цінності» й одночасно наголосили, що всі, хто скоїв злочини проти власних громадян, повинні постати перед незалежним судом.
У документі підкреслюється, що процес розслідування цих злочинів нова українська влада має здійснювати спільно з експертами Ради Європи й ОБСЄ. Європарламент схвалив рішення Єврокомісії про запровадження механізму персональних санкцій проти колишніх українських чиновників Януковича та закликав до його імплементації.
Крім того, депутати зазначили, що рішення про санкції мало бути ухвалене Брюсселем швидше. У зв’язку із цим ЄП закликав уряди країн – членів ЄС застосувати внутрішнє законодавство щодо незаконного відмивання коштів, аби зупинити відтік капіталу з України, і повернення викрадених коштів, що перебувають на депозитах у банках на території ЄС. Окремо йдеться про проведення розслідування шляхів збагачення «Сім’ї» Януковича. «Якщо буде доведено, що ці капітали було отримано нечесним шляхом, їх має бути повернуто Україні», — говориться в тексті.
ЄП задекларував, що Угоду про асоціацію може бути підписано «щойно до цього буде готовий новий український уряд». Парламентарії сподіваються, що ЄС спільно з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і Світовим банком якомога швидше нададуть Україні короткотермінову фінансову підтримку та довготерміновий фінансовий пакет, а також ініціюють проведення міжнародної конференції донорів. «Треба переконати новий український уряд, що їхня боротьба з корупцією має стати пріоритетом у їхній програмі дій», — наголошується в резолюції.
Ще один пункт документа присвячено візовому питанню. Євродепутати закликали Єврокомісію прискорити укладення угоди про лібералізацію режиму, «що стане найкращою відповіддю на очікування українського громадянського суспільства». А тим часом Європарламент запропонував країнам – членам ЄС невідкладно запровадити прискорену та недорогу візову процедуру для українців, збільшивши при цьому кількість навчальних програм і стипендій для молоді та вчених з України.
ЄП покладає великі надії на президентські вибори 25 травня ц. р. Він закликав європейські організації — ЄС, Раду Європи й ОБСЄ – спрямувати в Україну довготермінові місії спостерігачів, аби вибори президента «пройшли згідно з найвищими демократичними стандартами й дали результати, які б не викликали сумнівів».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply