Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

ЄСПЛ звинуватив Януковича у численних порушеннях прав людини

Автор:

|

Січень 23, 2021

|

Рубрика:

ЄСПЛ звинуватив Януковича у численних порушеннях прав людини
Віктор Янукович

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) оголосив рішення у низці справ щодо подій Революції гідності, заявивши про численні порушення прав людини та відповідальність держави Україна за смерть, принаймні, одного протестувальника.
Рішення є у справах Шморгунов та інші проти України, Луценко і Вербицький проти України, Кадура і Смалій проти України, Дубовцев та інші проти України і Воронцов та інші проти України. ЄСПЛ одноголосно постановив, що в рамках цих справ багато разів порушили ст. 3 (заборона тортур і нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження), п. 1 і 3 ст. 5 (право на свободу й особисту недоторканність), ст. 11 (свобода зібрань та асоціацій), ст. 2 (право на життя) і ст. 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Європейської конвенції про права людини.
«Суд встановив, що не було проведено ефективного розслідування викрадення, жорстокого поводження та смерті брата п. Вербицького (21 січня 2014 року Юрія Вербицького викрали невідомі й убили після катувань. — Ред.), зазначивши, зокрема, що національна влада кваліфікувала це як убивство, і за нього відповідальна держава», — йдеться в рішенні.
Суд постановив, що багато затримань протестувальників були свавільними. ЄСПЛ вважає, що влада спершу навмисно намагалися зірвати мирні протести, використовуючи для цього надмірне насильство та незаконне затримання. Загалом суд зазначив, що виявлені порушення були стратегією з боку влади, а розслідування подій на Майдані у багатьох випадках було неефективним.
Суд констатував відсутність незалежного і ефективного механізму в Україні для розслідування злочинів, скоєних правоохоронними органами і недержавними аґентами (тітушками) під час подій на Майдані. Україна повинна виплатити деяким заявникам компенсацію матеріальної та моральної шкоди, а також покрити судові витрати.
Як повідомляв «Міст», ЄСПЛ підтвердив, що закон про люстрацію в Україні порушує права людини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply