Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

ЄСПЛ почав розгляд заяви щодо Криму

Автор:

|

Липень 24, 2014

|

Рубрика:

ЄСПЛ почав розгляд заяви щодо Криму
Європейський суд із прав людини

Європейський суд із прав людини

Міністерство юстиції України запевнило, що Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ), куди українська держава звернулася щодо анексії Криму Російською Федерацією (РФ), уже досліджує обставини, викладені в заяві української сторони. Міністерство у співпраці з іншими органами продовжує здійснювати збір та аналізувати відповідну інформацію щодо подальшого напрямку доповнень до заяви.

У відомстві зазначили, що з метою запобігання та недопущення подальших порушень прав осіб, котрі постійно проживають і тимчасово перебувають на території Кримського півострова, а також на основі законодавства 13 березня ц. р. на підставі статті 33 (Міждержавні справи) Конвенції про захист прав людини й основних свобод уряд України подав до ЄСПЛ заяву проти РФ щодо Криму.
У представленій міждержавній заяві та доповненнях до неї Україна вказує на порушення Росією прав, гарантованих статтями 2, 3, 5, 8, 9, 10, 11, 14 згаданої Конвенції та статтею 1 протоколу 1, статтею 2 протоколу 4 до Конвенції. У заяві проти РФ Україна вказала на порушення з боку Росії статті 1 протоколу 1 до Конвенції, що дає в подальшому можливість вимагати відшкодування матеріальних збитків.
Як повідомили у Мін’юсті, сума заявленої шкоди зараз становить 1 трлн. 180 млрд. грн. «І вона навряд чи є остаточною, враховуючи те, що згадана вище заява постійно оновлюється та доповнюється», — зазначили у відомстві.
Також позов до ЄСПЛ проти РФ подав Мустафа Джемільов. Екс-голова Меджлісу впевнений, що виграє процес. Раніше лідер кримськотатарського народу заявляв, що має намір звернутися до Європейського суду, якщо окупаційна влада Криму не звільнить його сина з в’язниці. Як писав «Міст», наприкінці квітня ц. р. п. Джемільову заборонили в’їзд до Криму до 2019 року у зв’язку з обвинуваченням у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. 16 липня ЄСПЛ ухвалив рішення, що зобов’язує РФ забезпечити право на свободу для сина лідера кримських татар Мустафи Джемілєва Хайсера.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply