Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

ЄС виділив гроші на місцеві вибори

Автор:

|

Жовтень 08, 2015

|

Рубрика:

ЄС виділив гроші на місцеві вибори

Вибори в процесі

Європейський Союз (ЄС) виділив Україні 3,5 млн EUR фінансової допомоги для проведення місцевих виборів. Ці гроші будуть надані різними місцевим та міжнародним організаціям. Фінансова допомога буде спрямована на спостереження за виборами, тренінги, залучення громадянського суспільства до реформи виборчого законодавства, організацію передвиборних дебатів, а також створення онлайн-карти, на якій будуть позначені можливі порушення в ході виборів.
«Євросоюз всіляко підтримує Україну в цей час, надаючи в т. ч. і фінансову допомогу проектам, спрямованим на забезпечення чесних, прозорих і відкритих виборів згідно з загальноприйнятими демократичними стандартами», — йдеться в повідомленні прес-служби представництва ЄС в Україні.
Нагадаємо, що вибори в Україні відбудуться 25 жовтня ц. р. Згідно зі законом, у виборах не зможуть взяти участь партії комуністичного та націонал-соціалістичного спрямування. Вибори не будуть проводитися на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей, а також у 91-му населеному пункті Донецької та 31-му — Луганської області на підконтрольній території Україні, які неможливо забезпечити.
Окружний адміністративний суд Києва вже заборонив Комуністичну партію України (оновлена партія) та Комуністичну партію робітників і селян. Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду. Крім цього, триває розгляд справи за позовом Міністерства юстиції про заборону Комуністичної партії (КПУ) Петра Симоненка. Розгляд справи про заборону КПУ призначено на 8 жовтня.
Нагадаємо, наприкінці травня ц. р. п. Симоненко створив громадську організацію «Лівий марш: праця, зарплата, захист». А як писав «Міст», 25 травня Київський окружний адміністративний суд зняв із розгляду провадження про заборону КПУ. Напередодні Міністерство юстиції й Укрдержреєстр звернулися до Окружного адміністративного суду Києва з позовом заборонити КПУ на території України.
Дуже аґресивно на цих виборах поводяться соратники комуністів — колишні члени Партії реґіонів, котрі зараз об’єдналися в «Опозиційний блок». Особливо вони нахабніють у Кіровоградської області. «У Кіровограді та Знам’янці мешканці скаржаться на sms-повідомлення з агітацією за кандидатів. Зокрема, кіровоградцям надходили sms, в яких згадували кандидатів від політичної партії «Опозиційний блок»: до обласної ради — Сергія Ларіна, на Кіровоградського міського голову — Андрія Лейбенка, і на Знам’янського міського голову — Андрія Тесленка», — повідомляють місцеві активісти з громадської організації «Опора».
Вони зазначають, що агітація за допомогою sms-розсилок не передбачена законом «Про місцеві вибори», а використання конфіденційної інформації, як от телефонного номеру, може каратися за ч. 2 ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя) Карного кодексу України штрафом у 50 неоподатковуваних мінімумів, виправними роботами на термін до двох років, арештом на термін до шести місяців або обмеженням волі до трьох років.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply