Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Екснардепа викрили на махінаціях із житлом

Автор:

|

Грудень 21, 2022

|

Рубрика:

Екснардепа викрили на махінаціях із житлом

Детективи національного антикорупційного бюро України (НАБУ) за процесуального керівництва прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) повідомили народному депутату України VIII скликання про підозру у незаконному отриманні більше 700 тис. грн компенсації за житло.
Слідство встановило, що від квітня 2015-го до грудня 2018 року народний депутат України незаконно одержував із бюджету Апарату Верховної Ради України (ВРУ) компенсацію за оренду житла, яку призначали народним обранцям, які не мали власних помешкань у столиці. Підозрюваний володів квартирою на Печерську в Києві, відтак законних підстав для одержання компенсацій не мав. Проте цей факт від Апарату ВРУ він приховав. Кошти одержував на картку. Загалом — 700,28 тис. грн. Відмовився від одержання лише після виходу резонансного розслідування журналістів про незаконні виплати.
Ім’я підозрюваного у пресслужбі НАБУ не повідомили. Водночас в антикорупційному бюро нагадали, що у семи справах щодо колишніх народних депутатів розслідування вже завершене, обвинувальні акти переслали до Вищого антикорупційного суду, який ухвалив рішення стосовно шести нардепів.
Один обвинувальний вирок — стосовно колишнього депутата Руслана Сольвара — набув законної сили, його засудили до трьох років позбавлення волі. Ще два екснардепи — Олександр Черненко й Олександр Пресман — пішли на угоду з обвинуваченням та отримали три роки позбавлення волі із відповідним іспитовим терміном, також вони добровільно відшкодували державі 580 тис. грн і 929 тис. грн відповідно. Загалом після початку розслідувань детективи НАБУ повернули до бюджету більш ніж 4,24 млн грн. Ще у двох кримінальних провадженнях (за підозрою двох екснардепів) досудове розслідування триває.
Як повідомляв «Міст», НАБУ провело обшук у Коломойського.

Христина Головчак, «Вголос»

About Author

Meest-Online