Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Дивна відставка Яроша

Автор:

|

Листопад 19, 2015

|

Рубрика:

Дивна відставка Яроша

Дмитро Ярош

Демарш Дмитра Яроша, українського політика, котрим росіяни намагаються залякати увесь світ, сприйняли по-різному.

«Не маю бажання брати владу»
8 листопада ц. р. на конференції національно-визвольного руху «Правий сектор» (ПС), організованій лише частиною його керівництва, без участі провідника Дмитра Яроша, народного депутата України, було заявлено, що ПС треба «йти жорсткішим революційним шляхом», не визнаючи «режиму» Петра Порошенка леґітимним. Відтак 11 листопада п. Ярош заявив у Facebook, що складає зі себе повноважень провідника ПС.
«Отримавши поранення та потребуючи тривалого часу на лікування, я довірив деякі напрямки управління рухом своїм найближчим однодумцям, котрі мали і мають свій погляд на розгортання націоналістичного руху. Моя ж позиція далеко не в усьому збігається з устремліннями частини проводу. Як провідник несу персональну відповідальність за все, що відбувається в організації, і не збираюся перекладати її на інших. Саме тому не можу бути «весільним генералом» у ПС», — пояснив своє рішення політик.
Про те, у чому не збігається його позиція «з устремліннями частини проводу», п. Ярош повідомив 13 листопада: «Свою позицію я озвучував неодноразово у багатьох інтерв’ю: насильство — це крайня форма спротиву; поки не використані всі політичні мирні методи впливу на існуючу владу, іти шляхом державного перевороту та ліквідації існуючого владного режиму не можна, тим більше в умовах зовнішньої аґресії сатанинської московської імперії та неготовності українських націоналістів до взяття максимальної повноти влади в державі. Не всі мої побратими згодні з цим. Я їх розумію і не виключаю, що помиляюся в оцінках і висновках. Але позиції своєї зараз не зміню».
В інтерв’ю «Українській правді» Дмитро Ярош розповів: «І коли до мене хлопці звертаються: «Давайте революцію, бо вже дістало, у мене вже й жити нема за що», — я їм пояснюю: «Навіть якщо б ми змели цю владу, то не краща би прийшла». «Я не маю бажання брати владу. А багато хто каже: «От Яроша призначимо президентом, він вирішить усі питання». Вони просто не розуміють, що ми зруйнуємо фінансову систему, вся економіка стане тощо. У мене немає бажання займатися цим. Я робив після революції все для того, щоб другого фронту не відкривати у жодному разі. І зараз стою на цих самих позиціях і намагаюся спілкуватися з керівництвом держави та вирішувати питання. Нам вдається все ж таки згладжувати певні кути», — запевнив політик.

«Утратив можливість контролювати»
«Знаю, що є певне невдоволення навіть у середовищі ПС, є радикально налаштовані люди, котрі хочуть негайних змін. Їх, як і мене, не задовольняє той стан, який є в державі. На превеликий жаль, внутрішній ворог, який був у нас і до революції, залишився. Це — фінансово-промислові олігархічні групи, які просто роздирають Україну на частини та намагаються маніпулювати свідомістю людей. Той же антидержавний «Опозиційний блок» присутній у Верховній Раді. І це також, звісно, внутрішній ворог. Але ми робимо все, щоби внутрішній фронт не був відкритий. Зараз достатньо політичних важелів для протидії внутрішньому окупанту, і використання зброї — крайній метод», — зізнався п. Ярош.
А на запитання: «Отже, організація — некерована, якщо вони можуть виконувати або не виконувати накази провідника?» — відповів так: «Структура ПС зараз є такою: Добровольчий український корпус (ДУК) ПС, його очолює Андрій Тарасенко, підрозділ існує зі 17 липня минулого року, а є політична партія, лідером якої є я. Відповідно по партійній лінії, поки я з 21 січня після поранення не міг їх виконувати, п. Тарасенко виконує обов’язки керівника партії. Крім того, існує «Права молодь» — молодіжний рух, який розбудовується як усеукраїнський, громадська організація, що так само діє в цьому русі. Тобто я більше виступаю як координатор цих структурних підрозділів, а не як безпосередній керівник. А тим більше після поранення, я вже втратив можливість безпосередньо контролювати й унапрямлювати».
Олена Білозерська, член проводу ПС, також визнала, що «Ярош пішов у відставку через конфлікт усередині руху після неоднозначного «з’їзду». Мовляв, «частина проводу руху скликала конференцію, на якій проголосила курс на жорсткий революційний шлях».
«Це не означає негайного штурму адмінбудівель, але означає відкрите визнання ПС діючої влади нелеґітимною, а самого руху — єдиним леґітимним представником інтересів української нації, — уточнила вона. — У цей новий провід увійшли саме керівники «революційного крила», а теперішній провід ПС вони оголосили «виключно партійним» і хочуть, аби він їм підпорядкувався».

«Залишаєтесь єдиним»
Натомість Дмитро Ярош, за словами п. Білозерської, гадав, що ця конференція просто напрацює робочі матеріали до загальної конференції, тому надіслав листа, де висловив своє бачення подальшого розвитку руху та пропозиції щодо складу проводу». Але, як додала член проводу ПС, його рекомендації організатори конференції проіґнорували. «Ці події, на мою думку, і спричинили заяву Дмитра Анатолієвича про складання зі себе повноважень провідника ПС», — уважає п. Білозерська.
Своєю чергою, в опублікованому 11 листопада коментарі теперішнього керівництва ПС було заявлено: «Дмитро Ярош не прийняв результатів конференції, бо його дезінформували певні особи. Після проведення 8 листопада конференції, на якій провідник не був присутній, окремі особи, керовані власними меркантильними інтересами, амбіціями і, можливо, зв’язками зі спецслужбами, зробили все, аби налаштувати п. Яроша на невизнання рішень конференції та неприйняття революційної стратеґії».
Водночас автори коментаря запевнили, що «найближчими днями відбудеться засідання проводу ПС, на яке буде запрошено Дмитра Яроша і де будуть остаточно вирішені всі питання та розпрацьовані деталі нашої стратеґії».
Однак 13 листопада сам Ярош заявив, що учасники проведеної 8 листопада конференції ПС узяли на себе нелеґітимні функції визначення стратегічного напряму розвитку руху й що він із удячністю приймає пропозицію частини підрозділів його військового крила — ДУК — командувати ними. Утім, водночас він запропонував учасникам руху провести наприкінці січня всеукраїнський з’їзд за участю всіх його представників для обрання ефективного керівництва й очищення від випадкових людей.
А отже — вочевидь, не виключає відмови теперішнього керівництва руху від екстремістських намірів і свого повернення до його проводу. Тим паче, що, приміром, «Правий сектор-Захід» заявив: «Друже провідник, «Правий сектор-Захід» сповна розуміє причини, які спонукали вас зробити відому заяву, проте не приймає вашої відставки. Для нас, як і для тисяч наших однодумців, ви залишаєтесь єдиним лідером і провідником «Правого сектора». Ми засуджуємо всі намагання очорнити вас».

«Це однозначно — гра Москви»
Олена Білозерська пояснила Євгену Солонині, журналісту «Радіо Свобода», що «у складі ДУК є два бойові батальйони — п’ятий і восьмий, а також батальйон «Госпітальєри». Решта батальйонів — запасні. Ці три бойові батальйони визнають Дмитра Яроша своїм єдиним провідником, просять його взяти їх під своє пряме керівництво. Наразі чекаємо відповіді провідника. Юридично, доки його заява про відставку не прийнята, його керівництво визнають усі бойові батальйони й інші підрозділи, які заявили про це. До них долучилося кілька обласних осередків, і їхня кількість збільшується. Для більшості членів ця ситуація стала несподіванкою, і вони визначаються».
Активістка запевнила, що якщо провід не переконає п. Яроша очолювати організацію, то вона особисто вийде з її лав, і вона — не єдина, хто так уважає. «Одночасно у соціальних мережах з’явилася заява одного зі запасних батальйонів і менших підрозділів ПС про те, що цей рух може розвиватися і далі, незалежно від особи керівника, й обіцяють переслідувати тих учасників руху, котрі прагнуть державних посад», — повідомив також п. Солонина.
Натомість опитані журналістом політологи спрогнозували йому три версії подій у ПС: «Одна з них — бажання засновника організації взяти паузу та створити масштабніший політичний націоналістичний рух. Інша версія — п. Ярош не хоче нести відповідальність за радикалізацію своїх прихильників, яку він бачить зараз. І ще однією причиною, на думку аналітиків, може бути непорозуміння з частиною керівництва ПС щодо змісту та подальшого розвитку цього руху».
Зі свого боку, Павло Вуєць, оглядач київського журналу «Главком», повідомив, що один із нардепів-комбатів висловив йому таку думку про справжні цілі «розкольників»: «Це — однозначно гра Москви. Із «радикального» крила зараз будуть робити українську «Ісламську державу». Дмитро Ярош же просто зрозумів, що вже не контролює ситуації і своїх пташенят», тому вирішив тихо «злитися».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply