Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Дві державні мови — не за горами?

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Дві державні мови — не за горами?

Найближчим часом Україна прийме закон про дві державні мови — українську та російську. Про це президент Віктор Янукович заявив напередодні свого візиту до Москви в ексклюзивному інтерв’ю ІТАР-ТАРС. «У цьому зацікавлена Україна, у цьому зацікавлені люди, у цьому зацікавлене населення, яке розмовляє в основному двома мовами — українською й російською», — зазначив глава держави.Він визнав, що «були періоди часу в державі, коли допускалися перекоси в мовних проблемах». Проте зараз, переконаний п. Янукович, цієї проблеми в Україні не існує й те, що «зараз пропонують люди для того, щоби нам не розпалювати знову це питання, яке виникає від виборів до виборів, потрібно це питання відреґулювати».

«Але потрібно, звичайно, обов’язково це питання відреґулювати на законодавчому рівні», — уточнив президент. У зв’язку із цим Віктор Янукович навів як приклад світову практику, оскільки «багато європейських країн мають двомовність, три мови державних і живуть нормально, спокійно».

«Тому ми пішли цим шляхом, тобто, використовуючи цю практику, яка є в Європі, де прийнята Хартія про мови», — сказав глава держави. Також він звернув увагу на те, що в країні є райони, де розмовляють і трьома, чотирма мовами, і для людей необхідно створити умови, зокрема, викладання в школах, забезпечити їх підручниками тощо.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply