Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Другий тур мерських виборів зацікавив лише чверть виборців

Автор:

|

Листопад 17, 2020

|

Рубрика:

Другий тур мерських виборів зацікавив лише чверть виборців
Геннадій Труханов

«Слуги народу» (СН) продовжують втрачати довіру.

Другий раунд
15 листопада в Кам’янці-Подільському, Краматорську, Луцьку, Одесі, Сумах, Українці на Київщині й Херсоні відбувся перший раунд другого туру виборів міських голів. Повторне голосування призначили у них тому, що в першому турі ніхто з кандидатів не набрав більше 50 % голосів виборців.
За даними Центральної виборчої комісії, участь у першому раунді другого туру взяли 24 % дорослих громадян (у Кам’янці-Подільському — 14,28 %, Краматорську — 13 %, Луцьку — 10,59 %, Одесі — 11,68 %, Сумах — 6,92 %, місті Українка — 15,38 %, Херсоні — 9,32 %). Це на 8 % менше, ніж у першому турі.
Офіційні результати волевиявлення мали бути встановлені не пізніше, ніж на п’ятий день після повторного голосування. Але в Кам’янці-Подільському виборча комісія вже полічила голоси.
Там переміг Михайло Посітко з Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода», котрий поступився в першому турі зі 35,46 % голосами самовисуванцю Володимирові Мельниченку. За цього екссоратника Януковича по Партії реґіонів (ПР) проголосували в першому турі 40,47 % виборців. В другому більше — 41,66 %, але за свободівця — уже 58,33%.
Міська виборча комісія уже полічила голоси й у Краматорську. Обраний його міським головою 2015 року самовисуванець Андрій Панков програв зі 41 % голосів (у першому турі — 37,75 %) Олександрові Гончаренку з партії «Наш край», котрого підтримали 57,85 % виборців (у першому турі — 48,61 %).
Досі він очолював комісію міської ради Краматорська з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету, фінансів і зовнішньоекономічної діяльності. За даними «Громадського телебачення», був однокласником депутата парламентської групи «Довіра» та колишнього соратника Януковича по ПР Максима Єфимова та менеджером на його підприємствах.
У Луцьку Ігоря Поліщука з партії «За майбутнє», яку журналісти пов’язують із одіозним мільярдером Ігорем Коломойським, підтримали, за попереднім підрахунком голосів, 54,6 % виборців (у першому турі — 32,47 %). А самовисуванця Богдана Шибу — 45,4 % (у першому турі — 13,14 %).

«Менше зло»
В Одесі, за даними екзитполів, втретє переобрали міським головою також екссоратника Януковича по ПР Геннадія Труханова з партії «Довіряй справам». Його підтримали 55,1 % виборців (у першому турі — 38,35 %). Натомість його опонента — депутата проросійської парламентської фракції «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ) і колишнього голову Одеської обласної державної адміністрації Миколу Скорика — 42,8 % (у першому турі — 19,47 %).
Оглядач Роман Романюк зауважив, що хоч «обидва кандидати з того політичного сорту, що поруч із їхніми прізвищами слово «одіозний» виглядає бляклим і невиразним», «для частини української Одеси Труханов несподівано став «меншим злом» навіть попри те, що одеська прогресивна громадськість останні кілька років боролася із корупційними схемами в міськраді, відбиватися від варварської забудови історичного центру і морського берега, відстоювати декомунізацію тощо, але саме його, Труханова, бандита з 90-х на прізвисько «Капітан», аґента «русского міра», декотрі лідери думок вирішили підтримати у другому турі виборів».
Олександр Ройтбурд, директор Одеського художнього музею, пояснив: «Дуже непростий і простий водночас вибір. Це вибір між відвертою пропутінською силою та місцевим феодалізмом. Так, Труханов — ніхто інший, як місцевий феодал, але йому не треба в Одесі Росії. Саме тому, що він зараз відчуває себе господарем міста, а при росіянах він буде ніхто. Тому він, якщо можна так сказати, проукраїнський кандидат».
«Повірте, я точно не прихильних Труханова. Я пам’ятаю, як він ходив із «георгіївською стрічкою». Але Скорик у цей час організовував автобуси «тітушок». І вся одеська «еміґрація 2 травня» в Москві вважає Труханова ворогом, бо він «зрадив русскій мір». Для мене цього досить», — запевнив п. Ройтбурд.
А п. Романюк розповів: «Одеса до 14 листопада була завішена бордами Труханова з написами «Одесі потрібен мир». Цей меседж був адресований патріотичній авдиторії, яка щиро вірить, що з приходом Скорика варто чекати приходу в якійсь формі його «патронів» росіян».

«Слуги» вже не цікаві
У Сумах також знову переобрали міським головою Олександра Лисенка з ВО «Батьківщина», котрий набрав у другому турі близько 61 % (у першому турі — 44,2 %). Його суперник Вадим Акперов із партії «Європейська солідарність» отримав менше 40 % (у першому турі — 14,71 %).
У місті Українка на Київщині за Олександра Туренка з «Європейської солідарності» навпаки — проголосували більше виборців — 2 852 (у першому турі — стільки ж, скільки за Оксану Кирилюк із пропрезидентської партії СН — 1 233 (17,4 %). Натомість у другому турі її підтримали лише 2 450 виборців.
У Херсоні за депутата парламентської фракції «За майбутнє» зі створеної ним партії «Нам тут жити» Ігоря Колихаєва проголосували, за даними паралельного підрахунку голосів його передвиборчого штабу, 65,13 % виборців (у першому турі — 30,75 %). Натомість за Володимира Сальдо з, даруйте за тавтологію, «Блоку Володимира Сальдо» — 34,87 % (у першому турі — 17,09 %).
Другий раунд другого туру виборів міських голів відбудеться 22 листопада (у Бердянську, Броварах, Дніпрі, Дрогобичі, Львові, Миколаєві, Нікополі, Полтаві, Рівному, Слов’янську, Ужгороді та Черкасах). Третій — 29-го (у Чернівцях). Наразі не відомо про те, коли доведеться обирати міського голову в Конотопі, де 16 листопада помер від коронавірусу його мер Олександр Луговий.
Висуванець СН Віктор Щадей продовжує претендувати на посаду міського голови в Ужгороді, де другий тур місцевих виборів відбудеться 22 листопада. Але в першому він набрав лише 17,9 % голосів виборців, а чинний міський голова Богдан Андріїв — 25,4 %.
Утім, оглядач Олександр Подобрій зауважив: «На відміну від більшості колег, Щадей під час агітації перед виборами практично не використовував партійний бренд. На його бордах не було навіть натяку на зелений колір і згадок про зв’язок зі СН. Є підозра, що завдяки цьому він і пройшов до другого туру. На стороні Щадея — молодість і хороша репутація в реґіоні — вперше він став депутатом місцевої облради ще 2005-го і з того часу ні в яких «зашкварах» помічений не був».

Шанси на перемогу
У Львові 22 листопада визначатимуться між чинним міським головою Андрієм Садовим, котрий набрав у першому колі 39,96 % голосів виборців, і депутатом парламентської фракції «Європейська солідарність» та ексголовою обласної державної адміністрації Олегом Синюткою. Останнього в першому турі підтримали 31,03 % голосів виборців.
Але Галина Терещук, оглядач «Радіо Свобода» вважає: «Розрив між ними менший за 9 %, а це, за оцінками експертів, свідчить про те, що обидва кандидати на посаду міського голови мають рівні шанси на перемогу».
У Полтаві сподівається повернути собі 22 листопада втрачену 2018 року посаду міського голови Олександр Мамай, котрому тоді висловила недовіру в тамтешній «ратуші». Цього разу він представляє проєкт «За майбутнє», який «розкручують» на гроші олігарха Коломойського.
Однак оглядач Олександр Подобрій вважає: «Завадити Мамаю виграти у другому турі може відомий у цих краях забудовник Сергій Іващенко, у котрого також далеко не «найсвітліша» репутація. Виграти в другому турі кандидату від СН буде доволі важко — в першому він набрав 17 % проти 30 % у конкурента. Як пояснив один із місцевих бізнесменів, у місті ніхто не має особливих ілюзій щодо доброчесності Мамая, але в свою каденцію він показав себе доволі хазяйновитим керівником, а, як показує практика, на місцевих виборах це часто відграє вирішальну роль».
У Чернівцях визначатимуться 29 листопада між Романом Клічуком (володіє фірмою «Рома», яка торгує алкоголем і продуктами харчування, й компанією «Гойра груп», що об’єднує кілька ресторанів) із партії «Єдина альтернатива» (набрав у першому турі 27,23 % голосів виборців) і директором фірми «Торговий дім «Гомель скло» та головою фракції «Рідне місто» в міській раді Віталієм Михайлишиним. Його підтримали в першому колі виборів 21,31 % учасників волевиявлення.
Торік він балотувався до парламенту від проросійської партії ОПЗЖ. А під час Революції гідності був депутатом міської ради від ПР і звертався до суду з вимогою заборонити розміщення наметів на Центральній площі. Коли у нього поцікавилися тоді, чи підтримує Януковича після побиття студентів у Києві, відповів: «Так, я за президента Януковича. Так, я член Партії реґіонів. Не виходжу з партії, мені не соромно».
Як повідомляв «Міст», рівень Зе-недовіри українців перевищив 60 %.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply