Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 26, 2022

Добкіна нарешті спіймали

Автор:

|

Березень 13, 2014

|

Рубрика:

Добкіна нарешті спіймали

У Харкові 10 березня затримали Михайла Добкіна, колишнього голову Харківської обласної державної адміністрації. Після цього його перевезли до Києва й передали правоохоронним органам у зв’язку з порушенням проти нього карної справи за підозрою в сепаратизмі.

Нагадаємо, що п. Добкін був ініціатором скликання з’їзду депутатів усіх рівнів південного сходу та Криму в Харкові 22 лютого ц. р. потому він разом із Геннадієм Кернером, мером Харкова, утік з України в Чечню. Однак їх «попросили» забратися звідти.
У ніч на 7 березня в Харківському аеропорту прикордонники спробували затримати п. Добкіна, котрий прилетів із Москви, але йому вдалося втекти. Про це поінформував Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України. Урядовець розповів, що при проходженні паспортного контролю Михайла Добкіна та його охоронця зупинив офіцер прикордонної служби й попросив почекати, аби «дещо з’ясувати».
«У відповідь Добкін у супроводі охоронця, кинувши паспорти й не коментуючи своїх дій, несанкціоновано прорвався через пункт контролю, спішно сів у автомобіль і зник, — розповів п. Аваков. – Ним порушено низку законів України. Прикордонна служба, СБУ, Міністерство внутрішніх справ (МВС) приступили до пошуку порушника».
Працівники Держприкордонслужби відмовилися повернути паспорт колишньому голові Харківської облдержадміністрації. Про це сам п. Добкін повідомив журналістам у міжнародному летовищі «Харків». До цього він протягом близько півтори години намагався забрати документ. Михайло Добкін заявив, що розцінює неповернення паспорта як порушення його громадянських прав. Він наголосив, що прикордонники не мають жодних підстав і законних прав вилучати в нього документ. Екс-гебернатор також підкреслив, що не намагається виїхати з України.
Представник Держприкордонслужби зазначив, що твердження п. Добкіна про нібито збій комп’ютера, через який він був змушений залишити паспорт на прикордонконтролі, насправді суперечить дійсності. «Нічого там не зависало, усе обладнання працювало нормально», — сказав він. Ніч на 11 березня Михайло Добкін провів у слідчому ізоляторі Служби безпеки України. У вівторок суд призначив йому домашній арешт.
Тим часом, давній соратник і радник харківського тепер уже екс-губернатора Ігор Шурма розповів, що в Харкові не існує мовного питання. Сам п. Шурма — україномовний, після відставки свого шефа, із яким пропрацював вісім років, повернувся з Харкова до Львова. «Як чиновник і депутат облради, я спілкувався з багатьма людьми, у мене було чимало зустрічей — і для мене це питання ніколи не стояло, — запевняє він. — Я займався лікарнями, соціальним захистом, медико-соціальним блоком. Коли людина приходить і виконує якусь роботу, і від цього є позитивний ефект, то кращої пропаганди мови немає. Ось Мирон Маркевич, наприклад, – україномовний тренер, котрий перебував у тому ж середовищі (колишній наставник харківського «Металіста»), і він теж ніколи не відчував жодних утисків. Я виступав рідною мовою на сесіях міської, обласної ради, і мені ніхто ніколи не сказав: «Я не розумію».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply