Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

До ВРУ внесли законопроєкт про колаборантів

Автор:

|

Березень 13, 2021

|

Рубрика:

До ВРУ внесли законопроєкт про колаборантів
Верховна Рада України

У Верховній Раді України (ВРУ) зареєстрували законопроєкт № 5144, яким передбачається кримінальна відповідальність за колабораційну діяльність. Про це повідомила Євгенія Кравчук, народна депутатка від партії «Слуга народу». Зокрема, колаборантами пропонують вважати тих громадян, котрі заперечували збройну аґресію проти України й окупацію її територій або публічно закликали до підтримки аґресора, співпраці з ним чи невизнання суверенітету України над захопленими територіями.
У законі передбачають заборонити колаборантам посідати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від десяти до 15 років. Таке ж покарання, але ще з конфіскацією майна, передбачать для громадян, котрі добровільно займали посаду, не пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно господарських функцій в окупаційних органах влади.
У випадку добровільного зайняття посади, яка передбачає такі функції, колаборанту загрожуватиме позбавлення волі терміном від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади до 15 років та імовірною конфіскацією майна.
Якщо ж громадянин добровільно займав посаду в судових чи правоохоронних органах окупантів, то його можуть позбавити волі терміном від 12 до 15 років і заборонити йому займати певні посади до 15 років із імовірною конфіскацією майна.
За пропаґанду аґресора в навчальних закладах передбачать виправні роботи до двох років або арешт до шести місяців, або ув’язнення до трьох років із позбавленням права обіймати певні посади терміном від десяти до 15 років. За передавання матеріальних ресурсів аґресорам колаборанту загрожуватиме штраф до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів або позбавлення волі терміном від трьох до п’яти років із позбавленням права займати певні посади.
Якщо громадянин брав участь в організації та проведенні політичних заходів та/або здійснював інформаційну діяльність на користь аґресора, його зможуть позбавити волі терміном від десяти до 12 років, позбавленням права займати певні посади до 15 років із можливою конфіскацією майна.
Як повідомляв «Міст», українська влада фактично визнала російських колаборантів «самостійними».

Адам Лозинський, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply