Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

До чого призведуть заяви Тимошенко про те, що винен Порошенко, а не Путін

Автор:

|

Липень 12, 2018

|

Рубрика:

До чого призведуть заяви Тимошенко про те, що винен Порошенко, а не Путін

Юлія Тимошенко, що лідер Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», минулого тижня заявила, нібито Петро Порошенко має намір запровадити воєнний стан, не проводити вибори і таким чином продовжити свій термін перебування на посаді Президента. За її словами, зараз із новою силою розпочинається поступова ескалація конфлікту на Сході України, гинуть військові, збільшується кількість поранених. «Зараз розпочався переговорний процес з тими, хто нібито очолює так звані ДНР і ЛНР із тим, щоб ініціювати початок великої війни. Порошенко хоче, щоб були додатково захоплені території України, щоб усе палало, щоб війна розійшлась і пішла на новий високий рівень, — наголосила п. Тимошенко. — Таким чином, Президент через роздмухування війни хоче не проводити вибори в принципі».
Отже, з цього документу випливає висновок, що розпалюванням війни займається не Путін, а Порошенко. Ясна річ, що це вже заява кандидата в президенти України у виборчих перегонах, які де факто стартували. Тактично вона розрахована на те, щоб завоювати чималу кількість людей на сході України, яка вірить, що війну почала Україна. Такому електорату ці слова можуть припасти до душі. Правда, там народ так само вірить у те, що Тимошенко свого часу пропонувала обнести Донбас колючим дротом. Але це дрібниця.
Це вже вдруге Тимошенко робить такий наголос. У своєму виступі на нещодавньому форумі «Новий курс» Тимошенко ніде не сказала, що саме Путін почав війну. Лише одним реченням згадала про Російську Федерацію (РФ) як аґресора. Про Крим узагалі мовчала, сказала про нього лише у відповідь на запитання після виступу. Відбулася черговою фразою про те, що Крим і Донбас треба повертати. За її словами, винна у підтриманні війни корумпована українська влада, а не Путін.
Якщо ж аналізувати її слова, забувши про вибори, то ця риторика спрямована на зміну геополітичного вектору України зі Заходу на Схід. Розрахунок простий: ідея про те, що Україна винна у війні і прагне ескалації може в суспільній свідомості еволюціонувати від «не може бути» до «в цьому щось є» та завершитися «інакше і бути не може». Це й буде кінець Незалежності.
Посилення таких народних настроїв врешті-решт призведе до того, що частина народу наполягатиме на необхідності каятися перед «старшим братом», просити в нього пробачення. Якщо такі настрої переважатимуть, то ми знову станемо «мижебратьями». Тобто повернемося під вплив РФ, заради чого Путін і починав свою авантюру. А це означає чистки та репресії всіх, хто виходив на Майдан, воював і волонтерив для фронту.
Виявилося, що у Юлії Тимошенко є однодумці. Таку саму ідею за тиждень до неї озвучив Олександр Захарченко, ватажок терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР): «Порошенко, вочевидь, введе воєнний стан і вибори скасує: з втратою влади президента він піде під суд, і не лише він, а також Яценюк, Турчинов, Аваков і десятки інших людей. Тому простіше зробити так, аби виборів там не було».
Такий збіг навряд чи можна назвати випадковим. Тимошенко раніше мала тісні стосунки з Кремлем. І тепер озвучує те, що виголошують кремлівські посіпаки. Зразу згадуються дії Тимошенко, спрямовані на користь Москви.
2008 року у статусі прем’єр-міністра вона демонстративно, будучи в Брюсселі, не зустрілася з керівництвом НАТО, хоча Президент Ющенко приписував їй це зробити і підтвердити свою прихильність до отримання Плану дій щодо членства (ПДЧ) у НАТО. Глава уряду не виконала припис, продемонструвавши, що в українському керівництві існують розбіжності з цього питання. ПДЧ нам не дали. Це була одна з ключових причин. Чи треба нагадувати, яка країна була в цьому зацікавлена?
2009-го Тимошенко підписала газові угоди з РФ, за якими ми платили найвищу ціну на газ в Європі. Невигідність таких угод для України продемонстрував Стокгольмський арбітраж, скасувавши наші борги перед РФ на понад 4 млрд USD, які утворилися через угоду Тимошенко. Її можна порівняти хіба що з харківськими угодами Януковича, котрий продовжив перебування Чорноморського флоту РФ у Криму на тривалий термін.
Вона ще привела у політику купу «достойників». Згадати хоча б Павла Лебедєва, котрий був міністром оборони за Януковича і дорозвалював армію, а зараз ховається в РФ. Кремлю є за що йому давати притулок: він, зокрема, змінив ідеологію Військово-морського флоту, наполягаючи на дружбі з Москвою. Цей донедавна громадянин РФ пройшов до українського парламенту у списках політичної сили Юлії Тимошенко. Яким чином він там опинився, можна знову лише здогадуватися. Вікіпедія пише, що він «був присутній у Кремлі на зборах із нагоди «прийняття» Криму до складу Росії».
Чому описаний Тимошенко сценарій «великої війни Порошенко» не має нічого спільного з реальністю? Для того, щоб запровадити воєнний стан, потрібна велика бійня, а не окремі сутички, як зараз. Інакше буде виглядати не переконливо. Про таке можна домовитися лише з Путіним, а не з ватажками терористів.
Володар Кремля неодноразово заявляв, що не бажає мати справу з теперішньою владою. І його можна зрозуміти: саме ця влада зірвала сценарій створення так званої Новоросії. Чи може Порошенко з ним домовитися? У це вірить лише той, хто вірить, що Порошенко вже здав країну Москві. Я оце дивлюся на вулиці Києва і питаю: де танки Путіна?
І зараз непопулярне. Зі заяви Тимошенко виплаває, що Порошенко затіває таку авантюру, бо в нього немає шансів перемогти. Тим часом, не все так безнадійно. Розрив у 5-7 % (дані соціологічної групи «Рейтинґ») не критичний, адже рейтинґ низький у всіх кандидатів.
Запровадження воєнного стану зараз навряд чи зустрінуть із розумінням. Скоріше будуть протести. Чи треба Президентові так ризикувати? Якби він мав намір його запровадити, то зробив би це значно раніше, коли ледь не половина країни про це волала.
Можливо, Путін і справді хоче почати потужнішу кампанію. Скоро завершується чемпіонату світу з футболу. І нагадаємо, що окупація Криму відбулася після закінчення зимової олімпіади в Сочі. Він почне, а наша голубка миру тоді казатиме: ось погляньте, я вас попереджала. Вони звикли співати дуетом.

Юрій Луканов, texty.org

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply