Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Дмитро Табачник русифіковує дитсадки

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Дмитро Табачник  русифіковує дитсадки

У парламентській опозиції розкритикували законопроект, підготовлений Міністерством освіти й науки, молоді та спорту (МОН), яким пропонується дозволити вільний вибір мови навчання в дитячих садках. Опозиційні політики вбачають у діях уряду спробу утиску української мови. «Цей законопроект — пряма русифікація дитячих садків! «Реґіоналам» не вдалося провести свій закон про мови, тому вони намагаються подібними ініціативами впровадити точкову русифікацію», — упевнений В’ячеслав Кириленко, член Комітету ВРУ з питань культури й духовності. — Це призведе до знищення мови в дошкільній освіті! У нас 90 %

українців водять дітей в україномовні дитячі садки, і проблем не виникало! Навіщо знову підвищувати в суспільстві соціальну напругу та піднімати мовне питання? Відповідь одна: правляча партія сама не знає державної мови, бо для неї вона ніякої цінності не становить!»

«Законопроект Табачника відіграє провокаційну роль — він призначений спровокувати гризню на етнічному ґрунті», — згодна зі своїм колеґою по фракції Леся Оробець, голова підкомітету Ради з питань базової освіти.

Водночас, у Національній академії педагогічних наук схвалили законодавчу ініціативу міністерства. «У дошкільному віці дитина добре засвоює мови, і буде навіть краще, якщо вона зможе читати й писати не тільки державною, а й іншою мовою, наприклад російською. Цього не треба боятися», — заявив Іван Бех, директор Інституту проблем виховання Академії педагогічних наук. За його словами, схвалення законопроекту дасть національним меншинам змогу реалізувати своє право на вивчення рідної мови.

Згідно з даними останнього перепису населення, проведеного 2001 року, в Україні проживали 8 млн 330 тис. росіян (17,28 % від усього населення). Також жителями української держави є 275 тис. білорусів (0,57 %), 258 тис. молда­ван (0,54 %), 248 тис. кримських татар (0,51 %).

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply