Дмитро Разумков — головна загроза Зеленському

Нещодавно Центр Разумкова оприлюднив дані чергового опитування і багатьох здивував результатами: в Україні з’явився політик, котрому громадяни довіряють більше, ніж президентові Зеленському. Ним став Дмитро Разумков, голова Верховної Ради (ВРУ): йому висловили довіру 35 % опитаних. До того ж, як писав «Міст», Володимира Зеленського 42 % українців узагалі назвали розчаруванням 2020 року. І що цікаво: не так давно народний депутат Гео Лерос запевняв: «Зеленський боїться, що Разумков — наступний президент». То ж яке політичне майбутнє у Дмитра Разумкова і чи справді він має шанс стати наступним очільником нашої держави? Про це розповіли політичні експерти Андрій Золотарьов, Олександр Кочетков і Тарас Загородній.
— Чому настільки зріс рейтинґ спікера українського парламенту?
Андрій Золотарьов: — Зеленський отримує від українців на горіхи через те, що наші співвітчизники пов’язують із першою особою все, що відбувається у країні: добре це чи погано. Саме тому неґатив стосовно Зеленського зростає, особливо, якщо він не виконує обіцянки. А Разумков опиняється за межами рішень влади, які мають відвертий неґатив, тому його особистий рейтинґ зростає. Але спікеру також треба віддати належне: він доволі спокійно працює, його сприймають у парламенті всі політичні сили. І саме Разумков опиняється у пулі тих політиків, котрі мають подальшу перспективу.
Олександр Кочетков: — Зеленський перед виборами багато обіцяв, ті ж посадки корупціонерів, проте виконав не все. Натомість Разумков не робить гучних заяв, нічого не обіцяє. Він до того ж не займається політичним піаром, а просто виконує роботу спікера достатньо кваліфіковано — і суспільство це помітило. Також Разумков — людина, котра не бере участі у корупційних скандалах — і це все сприяє тому, що його рейтинґ починає рости. Але як тільки він вийде на сцену, проти нього почнуть працювати, і тоді ситуація зміниться.
Тарас Загородній: — Справді, Разумков виглядає спокійним і врівноваженим, особливо на тлі активних гравців, котрі достатньо аґресивно поводяться, зокрема, народних депутатів від «Опозиційної платформи — За життя», десь навіть іронічним. Та й у політиці у нього, як я це називаю, образ «ідеального зятя»: такий кандидат особливо сподобається жінкам, котрі якраз у відповідному віці й є активними виборцями. Тому його можуть підтримати.
— Чи справді Разумков має шанс стати наступним президентом України?
Т. З.: — Те, що Разумкова вважають наступним президентом України, — велика проблема для чинного голови ВРУ. Адже українські політичні реалії такі, що як тільки когось починають кудись «випихати», відразу ж інші починають його «зливати» і копати під цього діяча. Одне з неписаних правил політики каже: виграє той, кого недооцінюють найбільше. Тому є велика вірогідність того, що президентом Разумков усе ж не стане.
— А яке загалом політичне майбутнє у Разумкова?
Т. З.: — Не виключаю, що спікер ВРУ може покинути президентську команду і піти згодом своїм політичним шляхом. Але тут варто врахувати, що як тільки почне падати рейтинґ Зеленського, тоді Разумков може почати відсторонюватися. А зараз навіщо йому це? І тут не варто забувати: спікер парламенту, у разі, якщо щось станеться з президентом, стає виконувачем обов’язки глави держави. Але в парламент із якоюсь політичною силою він таки пройти може. Однак тут треба зважати, якщо ми говоримо про рейтинґи, у Разумкова велика підтримка як соратника Зеленського, чи як самостійного політика, адже голова ВРУ може опинитися і в опозиції до президента.
А. З.: — Безумовно, через певний час до Разумкова прийдуть із пропозиціями щодо подальшої політичної перспективи та співпраці. Злі язики навіть розповідають, що й Рінат Ахметов цікавиться його особою та вважає його перспективним політиком, саме тому, що олігархічному кооперативу треба робити ставки на майбутнє, позаяк ці президентські вибори минули, а наступні — вже не за горами. Тому складається класична для української політики ситуація, коли публікація рейтинґів посилює амбіції в одного і підозри в іншого. Саме це може неґативно позначитися на стосунках між президентом і спікером, хоча зараз відвертого конфлікту між ними немає. Й узагалі: ті люди, які працюють у ВРУ, кажуть, що Разумков — людина неконфліктна і не йде свідомо на загострення. Відтак, чинного керівника парламенту у майбутньому спокійно можна розглядати як керівника якоїсь політичної партії.
О. К.: — Разумков знає, як відбуваються політичні процеси, тому розуміє, що починати власну політичну діяльність можна не тоді, коли хочеться, а тоді, коли складається для цього відповідна ситуація. Тому він може розпочати власну політичну кар’єру, лише коли буде криза у владі, виникнуть величезні проблеми у Зеленського і суспільство шукатиме нового лідера. І тут чинний спікер Ради й може стати лідером потенційно вже парламентської політичної сили на виборах.
— Як може цьому протидіяти Зеленський?
Т. З.: — На Банковій також бачать рейтинґ довіри українців до Разумкова, тому, звісно, там намагатимуться її знівелювати — це логіка політичної боротьби. «Допомагатимуть» йому, приміром, не виконати обіцянок, аби виглядав людиною, котра дурить суспільство. Та й сам Разумков необережно поводиться: в інтерв’ю німецькій газеті сказав, що він де-факто й є президентом. Це дуже необережні заяви та спікеру парламенту варто бути скромнішим у цьому плані, адже для нього це дуже небезпечно — не треба злітати раніше часу.
А. З.: — Згадаймо, коли свого часу стали помітними амбіції прем’єра Яценюка (котрий зиркав на крісло президента), то у тодішнього глави держави виникли, і підозри Яценюка «погасили». Зараз такої ситуації немає: ніхто з Банкової «мінусуванням» рейтинґу Разумкова не займаються. Можливо, Зеленський і боїться, що спікер Ради у майбутньому стане президентом, але цьому не протидіє. Між Зеленським і Разумковим ще чорна кішка не пробігла. Та варто пам’ятати: хоча Зеленський розповідав, що він йде на один президентський термін, та я дуже добре знаю, що приблизно за рік уже наростають політичні апетити і люди починають думати про другий термін. Але, на мою думку, все вирішуватиметься у найближчі пів року.
О. К.: — Сам Зеленський може протидіяти Разумкову, якщо той піде самостійною політичною дорогою. І саме тоді, коли оточення Зеленського, яке у майбутньому обов’язково змінять, переконає президента у тому, що політична діяльність Разумкова гаранту загрожує безпосередньо, от тоді Зеленський і може дошкуляти спікеру. Адже Зеленський де-факто грає роль президента, він не є окремим політичним суб’єктом. А якщо не знайдуть компромату на керівника парламенту, то його почнуть вигадувати, виникнуть скандали, звинувачення, щось шукатимуть силами Служби безпеки України (СБУ) в оточенні Разумкова, щось вигадуватимуть. І це впливатиме на рейтинґ спікера обов’язково. Але зараз між Зеленським і Разумковим немає серйозних політичних чи економічних суперечностей.
Марія Волошин, «Вголос»
Довідка
Дмитро Олександрович Разумков народився 8 жовтня 1983 року в Бердичеві Житомирської області. Український державний діяч, політик. Голова Верховної Ради IX-го скликання. У 2006-2010 рр. був членом Партії реґіонів (ПР), але вийшов із неї, коли на президентських виборах 2010-го переміг Віктор Янукович. Працював на різних керівних посадах у комерційному секторі, в т. ч. зі Сергієм Тигипком, котрий свого часу працював віцепрем’єром в уряді Миколи Азарова та заступником голови ПР. З 2015 року Разумков почав регулярно з’являтися на медіазаходах і в матеріалах інформаційної аґенції «РІА Новості-Україна», головним редактором якого був Кирило Вишинський, котрого СБУ звинуватила у створенні підривної проросійської інформаційної мережі на терені України та державній зраді. У грудні 2019-го Разумков увійшов до рейтинґу «100 найвпливовіших українців» на сьомій позиції.
Як повідомляв «Міст», раніше Разумков заявляв, що розмовлятиме лише російською.
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо