Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Для захисту Україні потрібна американська зброя

Автор:

|

Березень 27, 2014

|

Рубрика:

Для захисту Україні потрібна американська зброя

Президент США 20 березня зробив заяву щодо ситуації в Україні. До цього спричинилося рішення Державної думи Російської Федерації (РФ) ратифікувати двосторонній договір Росії з Кримом щодо включення його до складу РФ.

Це — уже друга заява Барака Обами щодо нинішнього становища в Україні. 17 березня він виступив перед журналістами, після того як було запроваджено санкції проти семи російських чиновників. Тоді президент заявив, що, якщо РФ продовжить свої дії в Криму, Америкою буде вжито додаткових заходів.
Напередодні ж американський лідер сказав, що США не мають наміру розпочинати жодних військових дій проти РФ в Україні й обмежаться тільки фінансовою підтримкою Києва. «Гадаю, навіть самі українці розуміють, що для нас є неприйнятним уплутуватися у військовий конфлікт із Росією й що для України нічим добрим це також не закінчиться», — зазначив тоді п. Обама.
Тапер президент США оголосив про введення санкцій стосовно низки російських бізнесменів і політиків, а також банків РФ, зокрема банку «Россия». Понад те, Барак Обама підписав указ про ймовірність застосування санкцій щодо ключових секторів російської економіки.
Того ж дня Венді Шерман, заступник держсекретаря США з політичних питань, заявила, що ідея Ради безпеки (РБ) Організації Об’єднаних Націй (ООН) про демілітаризацію Криму є багатообіцяльною. «Ми справді вважаємо, що ця концепція багато що зробить», — наголосила п. Шерман. За її словами, США виступають за активну участь ООН у цій роботі, особливо РБ, «аби відпрацювати деталі та підписати угоду».
Також у Вашинґтоні вивчають прохання української сторони про надання Києву військової допомоги з боку США, повідомили в Пентаґоні 21 березня. У комюніке військового відомства зазначається, що Чак Гейґел, міністр оборони США, під час телефонної розмови з Ігорем Тенюхом, виконувачем обов’язки міністра оборони України, повідомив, що американська сторона «активно розглядає запит України про надання військової допомоги».
Крім того, керівник Пентаґону розповів своєму українському колезі про те, що США підтримують український народ, засуджують застосування сили з боку РФ і продовжують наполягати на поверненні російських військовиків до казарм. Водночас, п. Гейґел «віддав належне витримці українських військовослужбовців, яку вони продемонстрували в Криму», а також запевнив п. Тенюха в тому, що «надалі уважно стежитие за розвитком подій в Україні».
Натомість, Майк Роджерс, голова комітету в справах розвідки палати представників Конґресу, закликав США надати Збройним силам України озброєння, аби вони могли захиститися від російської аґресії. Пан Роджерс заявив, що, хоча про участь військ США в Україні не йдеться, надання українським військовим обладнання для захисту було би «дуже чітким сигналом».
Майк Роджерс, зокрема, сказав: «Є речі, які ми можемо зробити, але чомусь не робимо. Слів президента Обами та представників його Адміністрації вже не достатньо. Сполучені Штати повинні надіслати українським військовим обладнання, необхідне для захисту й оборони. Світ уже один раз дозволив Гітлеру вторгнутися до Польщі, і це стало справжньою катастрофою. Удруге ми просто не можемо цього допустити».
Його підтримав Джон Мак-Кейн, сенатор США. «Із боку Сполучених Штатів поки що було багато порожніх слів і мало дій, якщо порівнювати це з фактом військової аґресії проти незалежної країни. Не бачу нічого поганого в тому, щоби надати Україні для захисту зброю й інше необхідне обладнання. Ми маємо розуміти, що цей КДБ-шний полковник, котрий сумує за розпадом Радянського Союзу, зараз прораховує, скільки ще території зможе захопити, як це робив Гітлер у 30-х роках минулого століття», — підкреслив він.
За словами сенатора Келлі Ейотт, дислокація військ США на території України, – виключена, однак Вашинґтон може надати Україні стрілецьку зброю, амуніцію, паливо й інші засоби для оборони країни. Сенатор додала, що, надаючи військову допомогу Україні та застосовуючи проти РФ економічні та політичні санкції, США забезпечують виконання Будапештського меморандуму.
Конґресмен Стівен Лінч, своєю чергою, акцентував на тому, що невиконання Росією положень Будапештського меморандуму створює дуже небезпечний міжнародний прецедент. «Будапештський меморандум порушено стороною, яка би мала гарантувати його виконання. Подумайте, який сигнал отримують інші країни, які ми просимо відмовитися від ядерної зброї! І якщо ми покинемо цю ситуацію напризволяще, це означатиме, що свою територіальну цілісність не можна гарантувати без наявності ядерної зброї — це неправильно!» — сказав п. Лінч.
Утім, якщо РФ вирішить увійти на територію України, її не зможуть зупинити навіть США. У цьому переконаний Тоні Блінкен, заступник радника Барака Обами з національної безпеки. На його думку, Росія, зосереджуючи війська біля кордону з Україною, намагається таким чином провести залякуючий маневр. Однак п. Блінкен стверджує, що не варто відкидати ймовірність введення російських військ на українську територію. 22 березня він зазначив, що США готові надати Україні військову співпрацю, але «навіть це навряд чи змінить плани РФ у тому разі, якщо та готова до введення військ на територію України».
24 березня Сенат ухвалив закон про надання Україні економічної допомоги та введення додаткових санкцій проти РФ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply