Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Для Азарова Батьківщина — Росія

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Для Азарова Батьківщина — Росія

Прем’єр-міністр Микола Азаров уважає, що Україні потрібно 50 років для перетворення на стабільну європейську державу. Про це він заявив у інтерв’ю Володимиру Познеру в програмі на російському Першому каналі. «В Україні проживає понад 20 млн росіян. Як вони почуваються? Напевно, так само, як і я. Я — руська людина, 28 років живу в Україні. Звичайно, я вже себе відчуваю українцем, тобто громадянином України», — сказав п. Азаров.

За його словами, у Радянському Союзі «варилася каша», люди міґрували в межах країни й ніхто не думав, де він народився та хто він за національністю. «Ми були громадянами однієї країни, і було зовсім непросто усвідомити, що відтепер ти живеш зовсім в іншій державі», — зазначив український прем’єр.

Микола Азаров наголосив, що Росія залишається його Батьківщиною. При цьому він повідомив, що коли переїхав у Донецьк із Росії, то не думав, що колись не буде Радянського Союзу. «Мені це й у голову не могло прийти», — додав п. Азаров. При цьому він переконаний, що ніхто не ображається, «якщо говорити «на» або «в» Україні».

На запитання, чи й надалі він стверджуватиме, що українській державі знадобиться аж півстоліття, аби стати стабільною європейською державою, прем’єр Азаров відповів: «А ви думаєте інакше? Звичайно, це — тривалий процес. Я знаю історію, процес подолання відсталості, не технічної, котру можна швидко перебороти, але процес трансформації мислення, традицій, звичаїв, законодавчої бази й багато іншого, із чого складається європейське суспільство. Це — процес дуже тривалий і реактивний».

На думку Миколи Азарова, суспільство опирається перетворенням і «хоче залишитися таким, як зараз, як звикло, а поміняти щось дуже складно, і реформи в Україні йдуть із величезним опором». Між тим, згідно з останнім переписом населення 2001 року, кількість росіян в Україні складала лише 8 млн 300 тис. осіб, що становить 17,3 % усього населення.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply