Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 29, 2023

Держзраду експрезидента розслідували

Автор:

|

Січень 01, 2023

|

Рубрика:

Держзраду експрезидента розслідували
Віктор Янукович

Завершили спеціальне розслідування справи президента-втікача Януковича та колишнього прем’єр-міністра України Миколи Азарова про підготовку й імплементацію так званих Харківських угод. Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР).
Слідство встановило, що дії низки колишніх посадовців високого ранґу сприяли військовим планам Російської Федерації (РФ). «Вони відповідали за збільшення кількості особового складу та військової техніки окупантів. Спершу їхню «допомогу» використали для окупації 2014 року Автономної Республіки Крим і міста Севастополь, а надалі — для повномасштабної аґресії РФ проти України у лютому 2022 року», — наголосили в ДБР.
За даними правоохоронців, експрезидент забезпечив легалізацію відповідної зрадницької угоди в українському законодавстві, за його вказівкою підготували проєкт міждержавної угоди, погоджений центральними органами виконавчої влади та схвалений на засіданні Кабінету Міністрів.
Надалі Харківські угоди ратифікувала Верховна Рада. «Підписані всупереч національним інтересам України документи про продовження термінів перебування Чорноморського флоту РФ в Україні ще на 25 років, нарощування особового складу збройних сил і військової техніки ворога в Криму, створили загрози суверенітету та територіальній цілісності нашої держави. Згідно з базовими угодами 1997-го росіяни мали зменшувати свій контингент на півострові. Натомість «Харківські угоди» дозволили аґресорам мати достатньо ресурсів для окупації півострова 2014 року та для повномасштабного вторгнення в Україну у лютому 2022-го, — зазначили у Бюро.
Там нагадали, що у цій справі оголосили в розшук колишніх міністрів оборони, юстиції та закордонних справ України. «Наразі триває екстрадиційна процедура щодо колишніх міністрів юстиції та закордонних справ, один із них зараз ховається на Кіпрі, а місце перебування іншого перевіряють. Колишній міністр оборони України, підозрюваний у скоєнні державної зради, ховається на території Білорусі, що наразі унеможливлює його екстрадицію», — уточнили у відомстві.
Як повідомляв «Міст», державна зрада Януковича відбулася через договір із РФ.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online