Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Державна зрада Януковича через договір із РФ

Автор:

|

Серпень 07, 2022

|

Рубрика:

Державна зрада Януковича через договір із РФ

Харківські угоди 2010 року в Україні прийнято вважати однією з причин втрати Криму 2014-го. Тоді під шквал протестів Янукович підписав міждержавну угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації (РФ) на території України.
В обмін на перебування російського флоту в Криму Україна отримала знижку у 100 USD на газ, якщо ціна на газ буде понад 330 USD за 1 тис. куб. м, або знижку 30 % від суми контракту, якщо ціна буде нижчою за 330 USD.
Янукович уже давно втік до РФ. Тож підозри у державній зраді через укладання угоди висунули тодішнім міністру закордонних справ Костянтину Грищенку та міністру юстиції Олександру Лавриновичу, які брали участь у підготовці документа.
У квітні 2010-го підозрювані за попередньою змовою групою осіб з колишніми президентом та прем’єр-міністром, діючи на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, без фактичного розгляду проєкту угоди та проведення обов’язкової правової експертизи, погодили її без зауважень.
Лавринович і Грищенко зараз перебувають за межами України, тому вони оголошені у державний і міжнародний розшук. Про це повідомила Тетяна Сап’ян, радниця з комунікацій ДБР. «Слідству стало відомо, що ексміністр закордонних справ покинув Україну у січні ц. р. і вилетів до Парижа. А ексміністр юстиції залишив Україну у травні», — зазначила вона. Представниця ДБР пояснила, що наступним етапом буде отримання дозволу суду на затримання ексміністрів. Потім подаватимуть клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
А 25 липня ц. р. стало відомо, що президент України своїм указом звільнив Руслана Демченка з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони України. З 2010-го по 2014 рік він працював заступником міністра закордонних справ України. В Офісі президента України пояснили звільнення Демченка його станом здоров’я. Однак журналісти проєкту «Радіо Свобода» «Схеми» опублікували докази, які свідчать, що Руслан Демченко 2010 року лобіював Харківські угоди. Він переконував депутатів підтримати розгляд законопроєкту про ратифікацію угоди у сесійній залі. Одним із арґументів, названих тоді Демченком, була висока ціна на російський газ для України. На тому ж засіданні, згідно зі стенограмою, він просував тезу про те, що Харківські угоди та російський флот у Криму — це стабільність для України.
Як повідомляв «Міст», ДБР звинувачують у знищенні справ Медведчука й Януковича.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply