Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Депутати не вважають РФ винною в Іловайській траґедії

Автор:

|

Листопад 19, 2021

|

Рубрика:

Депутати не вважають РФ винною в Іловайській траґедії
Мар’яна Безугла

Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради України (ВРУ) вважає, що основною причиною, яка призвела до Іловайської траґедії, є неналежна організація оборони країни. Про це повідомила Мар’яна Безугла, голова ТСК. Під час брифінгу серед основних причин Іловайської траґедії вона не згадала про дії Російської Федерації (РФ). «ТСК встановила, що Іловайська траґедія мала не лише важкі військові, але й не менш важкі політичні наслідки для країни. Вона стала фоном зустрічі президентів України та РФ, що відбулася 26 серпня 2014 року в Мінську, і значною мірою визначила підписання 5 вересня 2014-го мінських домовленостей, які неоднозначно сприймають як мешканці тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, так і мешканці всієї України. А також прийняття 16 вересня того ж року не менш суперечливого закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», — зазначила депутатка.
Вона перелічила чинники, які, на думку ТСК, значною мірою зумовили події під Іловайськом, зокрема, невведення воєнного стану, що призвело до дезорганізації управління військовими діями; помилкові кадрові рішення і дії політично-військового керівництва; невжиття політичним і військовим керівництвом вичерпних заходів щодо деблокування Іловайської групи й організації коридору для виведення українських військ із оточення, результатом яких стала втрата сотень людських житті.
Члени ТСК наголосили, що керівництво Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил України часів Іловайської траґедії системно протидіяло та блокувало роботу попередньої комісії ВРУ з цього питання.
Мар’яна Безугла запевнила, що ТСК продовжить роботу з цього питання, після чого будуть оприлюднені всі висновки та пропозиції щодо напрацювання нормативних актів.
За офіційними даними, під час Іловайської операції і подальшого розстрілу в так званому зеленому коридорі загинули 366 українських воїнів, 429 отримали поранення різного ступеню тяжкості, а 300 потрапили у полон.
Як повідомляв «Міст», Генеральна прокуратура України опублікувала висновки щодо Іловайського котла.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply