Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Депутат від ОПЗЖ познущався над українською наукою

Автор:

|

Травень 05, 2021

|

Рубрика:

Депутат від ОПЗЖ познущався над українською наукою
Ілля Кива

Проросійський депутат Ілля Кива вдався до шахрайства, «щоби свого часу керувати моєю країною».

Фальшивка
Ілля Кива, народний депутат України парламентської фракції «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ), 26 квітня ц. р. захистив у київському Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості кандидатську дисертацію «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)», яка обурила не лише науковців. Бо ще до того, як журналісти ознайомилися з її подробицями, Кива, по суті, сам визнав, що не писав представлене ним.
Коли один із членів вченої ради, котрі одноголосно схвалили дисертацію, попросив його пояснити сенс поняття «демократичний євроінтегрований державний управлінський апарат», депутат запевнив: «Відповідь буде надано у наступній нашій науковій роботі».
У коментарях під відеозаписом цього діалогу резюмували: «Царство небесне українській науці з такими «кандидатами». Пом’янімо. Але якщо серйозно, то це відверте знущання над науковим ступенем, точніше — над людьми, які його отримують, і повне знецінення».
Ще більше науковці обурилися після того, як Данило Мокрик, журналіст порталу Bihus.Іnfo, виявив свідчення фальсифікації «дисертації Киви». Зокрема, з’ясував, що у ній підробили підпис доктора наук Ольги Руденко під доданою до дисертації довідкою Всеукраїнської асамблеї докторів наук із державного управління, котра нібито підтвердила «практичне значення наукової роботи депутата».
В асамблеї ж на запитання журналіста «З чим пов’язана відмінність у підписах і чи справді Руденко підписувала довідку для Киви?» не відповіли. Але на сайті інституту, в якому він захистив дисертацію, з’явився зовсім інший файл дисертації. У ньому довідка асамблеї цього разу підписав її президент Євген Романенко, а не Ольга Руденко.
Але серед підтверджень апробації дисертації вказані матеріали науково-практичних конференцій, у яких, за словами п. Мокрика, «внески Киви відсутні». На запитання про те, чи брав у них участь Кива, Оксана Пархоменко-Куцевіл, координаторка тих конференцій, дипломатично відповіла: «Я його не пам’ятаю».
Депутат також додав до дисертації довідку від Офісу генерального прокурора України, в якій вказано, що у ньому вже нібито впроваджують у свою діяльність результати його досліджень. Але генпрокурорка Ірина Венедиктова запевнила п. Мокрика, що «офіційно дисертація Киви до її офісу не надходила», а «його довідка є особистою позицією людини, яка її видала».
Фізик-теоретик Сергій Шарапов зауважив, що це «тягне не просто на невідповідність стандартам академічної доброчесності, а й на порушення Кримінального кодексу — хтось замість когось ставив підписи на документах, а довідки, які додають до роботи, не відповідають дійсності».

Психопат
Дисертація Киви обурила українців ще й тому, що він давно остогид багатьом. «Прославився» ще 2011 року на посаді заступника начальника обласного управління в справах захисту прав споживачів — його затримали за хабар у 1,5 тис. USD від власника ювелірної крамниці, котрий завчасно повідомив правоохоронцям про вимагання від нього коштів.
Та махляр формально в’язниці уник, надавши суд довідку про другу групу інвалідності. За його словами — нібито через епілепсію. Але п. Мокрик з’ясував справжній діагноз: психопатизація особистості начебто через черепно-мозкову травму.
Але журналіст-розслідувач Володимир Бойко з’ясував, що Киву завербувала Служба безпеки України, коли її очолював Олександр Якименко, призначений Януковичем громадянин Росії. 2013 року Кива балотувався до парламенту від Партії реґіонів і заявив, що його конкурент від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» — «фашист-бандерівець».
Наступного року, як твердив п. Бойко, «куратор із СБУ призначив негласного позаштатного співробітника СБУ Іллю Киву керівником «Правого сектору» в чотирьох областях України». А міністр внутрішніх справ Арсен Аваков незаконно присвоїв йому звання майора міліції. І призначив командиром батальйону патрульної служби міліції особливого призначення. Згодом — заступником начальника спершу Донецького управління Міністерства внутрішніх справ (МВС). Потім — Херсонського.
Причиною переведення до Херсона стали, за словами п. Бойка, «численні публікації про те, що Кива разом із кримінальним авторитетом організував нелегальне постачання товарів через лінію розмежування» з окупованими теренами Донбасу. Попри це, дочасно став підполковником та очолив департамент протидії наркозлочинності МВС.
Здійснював рейди по нічних клубах, провокував юнаків вживати наркотики та затримував їх. Але, як слушно зауважив телевізійний ведучий Олег Терещенко, «зі своїм кримінальним минулим, інвалідністю та діагнозом жодних шансів пройти атестацію не мав, тому у квітні 2016 року був звільнений».
2019-го увійшов до парламентської фракції проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя». Створив та очолив її «бойове крило» — громадську організацію «Патріоти — За життя», яка стріляниною лякає мітинґарів проти незаконних забудов.
Поширював кремлівські мантри заявами на телевізійних каналах, що «уряд та влада в Україні не самостійні, всіляко заграють перед американським посольством, перед Державним департаментом, раби заграють перед своїми господарями». І що «Західна Україна страждає за нацистським режимом». Називав Революцію гідності «кривавим переворотом». А Львівщину — «колискою українського фашизму». Писав у Facebook, що його діда нібито розстріляли 1945 року у Львові «місцеві жителі». Але у Wikipedia інформують, що насправді Пилип Кива помер 1992-го в Полтаві.

Огидно!
Спостерігати за захистом Кивою дисертації вдалося лише представникам телеканалів Віктора Медведчука — кума й однодумця Путіна. Справжнім журналістам перешкоджали потрапити до Інституту підготовки кадрів держслужби явно бойовики Киви.
Журналіст Данило Мокрик розповів: «У чоловіка, який назвався поліцейським, був список у телефоні, згідно з яким він пропускав людей. З того, що я підгледів, основна маса людей була з так званих каналів Медведчука. Чоловік сказав, що списки йому надали від Киви».
На запитання «Хто ці чоловіки в чорному?» Кива відповів: «Студенти чи, може, аспіранти». А автору зауваження — чи законно здобуває науковий ступінь — пригрозив: «Пішли зі мною в туалет, я тобі там розповім і закінчу те, що не почав». Коли у нього поцікавилися, навіщо хоче бути науковцем, зізнався: «Щоб свого часу керувати моєю країною».
Відтак львів’янин Олександр Ябчанка, протестуючи проти цієї ганьби, спалив свій диплом кандидата медичних наук. І закликав своїх колег «приєднатися до флешмобу», який підхопив кандидат економічних наук із Черкас Іван Подолян, котрий пояснив: «Мені огидно залишатися, навіть формально, частиною спільноти, яка остаточно зганьбила себе, демонстративно відмовившись тримати стандарти якості, без яких наука не має сенсу. Не хочу бути в одному ряду з тотемною твариною ОПЗЖ».
Депутати Львівської обласної ради закликали уряд, парламент і президента скасувати присудження Киві наукового ступеня. Парламентська фракція «Голос» зажадала цього ж у депутатському зверненні до Сергія Шкарлета, міністра освіти та науки України.

Ще «не вечір»?
28 квітня Міністерство освіти та науки (МОН) запевнило: «Якщо під час проведення експертизи дисертації встановлено порушення спеціалізованою вченою радою вимог нормативно-правових актів з питань атестації наукових кадрів, то МОН скасовує рішення ради про присудження наукового ступеня та вживає заходів».
Юлія Гришина, членкиня атестаційної колегії МОН, уточнила: «Експертна рада буде перевіряти безпосередньо текст дисертації. Якщо будуть якісь питання, а я так розумію, що, враховуючи великий резонанс, може бути така ситуація, дисертацію направлять ще на повторне рецензування в іншу спеціалізовану вчену раду. Після цього з висновками мають повернути до атестаційної колегії. Там ухвалять остаточне рішення про присудження наукового ступеня».
Але Олексій Болдирєв, науковий співробітник київського Інституту фізіології України, вважає: «Якщо буде позитивне рішення експертної комісії, його може скасувати атестаційна колегія МОН, яка розглядає дисертаційні роботи. Але проблема в тому, що ні експертні комісії, ні атестаційна колегія в тому складі, який запропонував міністр Шкарлет, останнім часом таких дій не роблять». 
Щоправда, Кива 28 квітня заявив, що наукового керівника його дисертації Володимира Гуровського звільнили з посади першого заступника директора громадської організації «Центр досліджень проблем публічного управління». «Я йому сказав: «Прийдемо до влади — зроблю міністром освіти», — додав він.
Як повідомляв «Міст», Юрій Крисін, засуджений за організацію нападу на журналіста В’ячеслава Веремія 2014 року, й обвинувачений в організації «тітушок» за часів Майдану, отримав нову підозру за місцем відбування покарання.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply