Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

«Чорнобильці» припинили протести

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

«Чорнобильці» припинили протести

12 ліквідаторів наслідків Чорнобильської аварії, які проводили свою акцію біля Кабінету Міністрів, уранці 8 грудня оголосили сухе голодування. Вони розтягнули на схилі навпроти Кабміну плакат «Оголошуємо сухе голодування», демонстративно вилили воду й розпочали акцію. Загалом біля будівлі уряду голодувало близько 30 «чорнобильців».

Водночас, одній з учасниць акції голодування стало зле. Її доправили до автомобіля швидкої допомоги, який постійно чергував поблизу, і медики заопікувалися нею. 9 грудня «чорнобильці» визнали, що влада не чує їхніх вимог, припинили акцію голодування й повернулися додому.

11 грудня прес-служба Донецької обласної державної адміністрації (ДОДА) заявила, що на вирішення проблем «чорнобильців» буде скеровано мільйон гривень. «Губернатор (Андрій Шишацький) ґарантував виділення коштів з обласного бюджету розміром 500 тис. грн. Додатково 500 тис. грн надають міста й райони, а також буде задіяно позабюджетні фонди. Пан Шишацький пообіцяв посприяти в наданні конкретної допомоги особливо нужденним», — зазначила прес-служба.

Того ж дня в Донецьку було знесено останній намет протестувальників-«чорнобильців». Як повідомив Роман Романов, заступник начальника Донецького міського управління міліції, правоохоронці не мали жодного стосунку до зносу намету. «Міліції тут не було, ми тільки здійснювали охорону громадського порядку. Зносили ж комунальні служби, — наголосив посадовець. — Міліція втрутилася після того, як протестувальники почали кричати про те, що їх б’ють, і правоохоронці були змушені зреаґувати».

Також ліквідатори, які протестують проти скорочення пенсійних виплат, наполягають на тому, що домовину загиблому 27 листопада під час розгрому й демонтажу намету Геннадію Конопльову оплатили вони, а не місцева влада. Про це розповів Володимир Деркач, член ініціативної групи протестуючих «чорнобильців», помічник народного депутата Михайла Волинця. За його словами, увечері 6 грудня, коли на зустріч із протестувальниками замість президента України приїхав голова ДОДА, він, В. Деркач, сказав губернаторові, що за домовину й ритуальні послуги на похороні пана Конопльова заплатили «чорнобильці». Пан Деркач підкреслив, що ще тоді говорив Андрієві Шишацькому: інформація про те, що місцева влада повністю оплатила похорон Геннадія Конопльова, «м’яко кажучи, неправдива», і зазначив, що не знає, хто купував ту домовину, яку учасники акції в день похорону порожньою носили до Донецької міської ради. За словами помічника народного депутата, у нього є оплачена квитанція від 28 листопада за ритуальні товари (на суму близько 10 тис. грн), яка доводить правдивість його слів.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply