Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

РНБО організовує «чорні п’ятниці» від Зеленського

Автор:

|

Квітень 10, 2021

|

Рубрика:

РНБО організовує «чорні п’ятниці» від Зеленського
Олексій Данилов, секретар РНБО

Рада національної безпеки й оборони (РНБО) продовжує дивувати жорсткими та несподіваними рішеннями. Як повідомляв «Міст», у лютому ц. р. Володимир Зеленський своїм указом увів в дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти Віктора Медведчука, голови політради проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя» та кума президента Російської Федерації (РФ), його дружини Оксани Марченко та ще шістьох фізичних осіб. Офіційна причина санкцій — «фінансування тероризму».
Трохи раніше з тієї самої причини персональні санкції наклали на Тараса Козака, соратника Медведчука, котрий виконував функції «гаманця» кума Путіна. Тоді ж припинили мовлення відверто антиукраїнських телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZiK, номінальним власником яких є Козак.
На останньому засіданні персональні санкції були запроваджені проти осіб, котрі, за словами Олексія Данилова, секретаря РНБО, свідомо «рушать економічну міць нашої держави». В етері телевізійної програми «Свобода слова Савіка Шустера» п. Данилов зазначив, що на підставі доповідей керівників Державної митної служби України і Служби безпеки України (СБУ) ухвалили «безпрецедентне рішення щодо санкцій стосовно першої десятки контрабандистів України, чиї рахунки і майно будуть заблоковані». Крім того, санкції ввели проти 68 компаній, пов’язаних з особами зі списку чільної десятки.

Збитки через контрабанду сягають 300 млрд грн
Володимир Зеленський в своєму зверненні до громадян України, оприлюдненому на офіційному сайті, назвав контрабанду економічним тероризмом проти України. «За розрахунками експертів, збитки через контрабанду сягають 300 млрд грн, які недоотримав державний бюджет. З них понад 100 млрд — внаслідок неефективної роботи митниці, — зазначив він. — Сьогодні, вперше в історії України, запроваджені персональні санкції, зокрема заблоковані активи та майно осіб, яких, за аналітичними даними СБУ, апарату РНБО, можна назвати топ-десяткою української контрабанди. Хочу підкреслити, що боротьба з контрабандою буде продовжена». За словами президента, це перша десятка, але точно не остання. Також він повідомив, що від роботи відсторонили близько 100 посадовців митних органів у різних реґіонах країни.
«А ще ми готуємо законодавчі зміни, наслідком яких буде криміналізація недостовірного митного декларування», — додав глава держави. Він назвав знакові засідання РНБО (які зазвичай відбуваються по п’ятницях) «чорними п’ятницями» і анонсував такі заходи «майже щотижня». «В Україні з’явилася своя версія «чорної п’ятниці». Цього дня особи, котрі займалися «великим розпродажем» стратегічних підприємств, природних ресурсів, високих державних посад, торгували безпекою, стабільністю та майбутнім України, отримують по заслугах. Українська «чорна п’ятниця» проходить не раз на рік, а майже щотижня», — наголосив український лідер.

Удар по РФ
Також варто зазначити, що окремо під санкції потрапили 11 компаній із Російської Федерації (РФ), в т. ч. «Росспівраця». Це державний орган, що займається пропаґандою ідей «русского міра» на теренах колишнього СРСР, його також використовують російські спецслужби для легального забезпечення своєї діяльності. Ілля Пономарьов, колишній депутат Державної думи РФ, опозиційно налаштований до режиму Путіна, так описав діяльність цього відомства: «По всьому світу ця організація виконує функції радше пропаґандистські. Вона займається тим, що працює з російськомовними, пояснюючи, який гарний Путін, яку правильну політику проводить РФ і, відповідно, вербує на свій бік. В умовах України це в чистому вигляді підривна організація».
Ще одна цікава компанія з РФ, яка також опинилася під санкціями — авіакомпанія «Волга-Дніпро» (м. Ульяновськ), що спеціалізується на перевезеннях великогабаритних вантажів. Її флот налічує 12 повітряних лайнерів Ан-124-100 «Руслан» і п’ять Іл-76ТД-90В.
У червні 2018 року Юрій Ситник, член комісії при президенті РФ з питань розвитку авіації, повідомив про плани Москви відновити під іншим брендом виробництво надважких дальніх транспортних літаків Ан-124-100 «Руслан» (кодове ім’я НАТО — Condor), розроблених в українському конструкторському бюро ім. Антонова (зараз — державне підприємство «Антонов»). Тоді ж Володимир Бенедиктов, командувач військово-транспортної авіації Повітряно-космічних сил РФ, заявив, що Ан-124-100 «не є українським ексклюзивом, оскільки над його створенням працювала вся авіабудівна промисловість СРСР».
Потрібно розуміти, що для РФ Ан-124-100 «Руслан» є стратегічно важливим літаком, оскільки дає можливість доправляти повністю укомплектовані підрозділи Збройних сил разом із бронетехнікою у віддалені райони світу, зокрема, до Сирії. Натомість основний російський військово-транспортний літак розробки конструкторського бюро «Ільюшин» Іл-76 із цим впоратися не здатен. Водночас термін льотної експлуатації наявних у росіян «Русланів» потрібно періодично поновлювати, а з цим можуть впоратися лише фахівці українського підприємства, які мають всю необхідну проєктну документацію. Тож санкції проти авіакомпанії «Волга-Дніпро» стануть болючим ударом по геополітичних амбіціях Путіна.

PR-хід чи реальна боротьба?
Але чи матимуть «чорні п’ятниці» реальний ефект, чи все це — про людське око? Віктор Трепак, перший заступник голови СБУ в 2015-2016 рр., упевнений, що як і газ, контрабанда є «бізнесом влади». У тому сенсі, що системну та масштабну товарну контрабанду неможливо здійснювати без підтримки вищих органів державної влади. «Тут у мене постає кілька запитань: що доповідає керівник митниці президенту про реальний стан із контрабандою? Чи можуть керівники правоохоронних органів, котрі добре знають, як працюють контрабандні схеми, і спілкуються з їхніми учасниками, доповідати главі держави об’єктивну інформацію? Чи інформували президента про «тіньові офіси» й їхню ключову роль у контрабандних процесах?» — розповів п. Трепак в інтерв’ю київському виданню «Дзеркалу тижня».
Він переконаний, що як реалізацію наявних контрабандних схем, так і діяльність основних конвертаційних центрів можна заблокувати за лічені дні. «Для цього не потрібно ні нових законів, ні спеціальних рішень уряду або РНБО», — додав колишній перший заступник голови СБУ.
Розкритикував рішення РНБО і Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України. Він вважає, що застосовувати санкції потрібно до громадян інших держав, до яких українське правосуддя «фізично не може дотягнутися». «Якщо ж ідеться про українські суб’єкти господарської діяльності та громадян України, і вони порушили наші закони, ба більше, працюють проти нашої країни, то тут не санкції потрібно застосовувати. Тут правоохоронці мають доопрацювати весь процес, а винні — отримати заслужене покарання. Саме так наказує діяти Кримінальний кодекс України», — заявив п. Разумков у інтерв’ю порталу «Цензор.нет».
Як повідомляв «Міст», на контрабанді викрили монахиню РПЦ.

Ігор Берчак

Довідка
Де переліку десятки чільних контрабандистів потрапили: Вадим Альперін (Одеса) — бізнесмен, якого в листопаді 2019 року президент Зеленський назвав «одним із хрещених батьків контрабанди в Україні», тоді ж його затримали за підозрою в створення злочинної організації та ухиленні від сплати податків, але вийшов під заставу в розмірі 70 млн грн, хоча його статки оцінюють у 1 млрд USD; Іван Бокало (Львів) — колишній старший інспектор відділу технічних засобів контролю Львівської митниці; Валерій Пересоляк (Закарпаття) — ексзаступник керівника управління ризиків та протидії правопорушенням Закарпатської митниці, а тепер — президент футбольного клубу «Минай», який виступає в Українській прем’єр-лізі; Юрій Кушнір (Буковина) — підприємець, фігурант у справі про хабар 400 тис. USD колишньому голові Чернівецької обласної ради; Олександр Єрімічук (Буковина) — брат екскпрокурора, котрого пов’язують із екснардепом від «Народного фронту» Максимом Бурбаком; Орест Фірманюк (Закарпаття) — бізнесмен, котрого називають організатором «сірих» митних схем у контрабанді товарів господарської групи й тканин; Олександр Кравченко (Одеса) – колишній заступник керівника Херсонської митниці; Олександр Чудаков (Одеса) — фігурант карної справи СБУ щодо контрабанди цигарок; Віктор Шерман (Одеса) — бізнесмен, котрого пов’язують із оформленням митних декларацій та інкасацією «чорної готівки»; Володимир Дідух (Львів) — підприємець, колишній спонсор Всеукраїнського об’єднання «Свобода», його притягали до карної відповідальності під прізвиськом «Вова Морда», пережив кілька замахів на своє життя.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply