Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Через Саакашвілі Грузія відкликала посла з України

Автор:

|

Травень 09, 2020

|

Рубрика:

Через Саакашвілі Грузія відкликала посла з України
Михайло Саакашвілі

Михайло Саакашвілі, новопризначений глава Виконавчого комітету реформ, заявив, що перше, що треба зробити, аби допомогти економіці, це звільнити бізнес без адміністративного втручання. За його словами, на першому етапі потрібно «забрати безглузді регуляції в податковій сфері, митниці, де заповнюють велику кількість папірців».
Також новоспечений чиновник вважає, що потрібно повністю міняти медичну систему. «Спроби реанімувати старі, совкові реформи не працюють. Перебудувати стару систему неможливо. Її треба повністю змінити», — запевнив він і повідомив, що його офіс буде розміщуватися всередині Офісу президента України.
Після цього призначення Михайла Саакашвілі Грузія вирішила відкликати з Києва свого посла для консультацій. Про це заявив Давид Залкаліані, міністр закордонних справ Грузії. «Це звична практика в дипломатичних відносинах, яка вказує на виникнення певних проблем у двосторонніх взаєминах, тому для визначення майбутніх кроків необхідна консультація з послом», — сказав він і запевнив, що про розрив дипломатичних відносин або перегляд стратегічного партнерства двох країн не йдеться.
Володимир Зеленський назвав це рішення помилкою. «У нас із Грузією, з грузинським народом чудові стосунки. Незважаючи ні на що, ми чи не будемо ні на які консультації відкликати нашого посла до України, тому що взаємини між нашими країнами довші, ніж будь-яке керівництво будь-якої країни, — сказав він. — Щоб нікого не ображати, гадаю, це наша політика. Пан Саакашвілі є громадянином України, а я — президентом України, котрий його призначив».
Такої ж думки тримається і Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України. Він вважає, що жодна держава не може вказувати Україні, на які посади призначати громадян України. «При всій своїй харизматичності Михайло Ніколозович є громадянином України, котрий і раніше займав тут державні посади. Тому буду зі свого боку докладати всіх зусиль для того, щоб наші відносини з Грузією залишалися по-справжньому дружніми та стратегічними. Якщо ж з боку наших грузинських партнерів виникнуть якісь різкі кроки, що ж, переживемо, а потім будемо відновлювати все втрачене», — заявив він.
Міністр також розповів про свою останню телефонну бесіду з грузинським колегою. «Це була дуже спокійна, зважена розмова, він мені пояснив позицію свого уряду. Ми ж виходимо з дуже простих тез. Перша з них — відносини між Україною та Грузією настільки особливі, що вони не можуть ставати заручником долі однієї людини», — розповів він.
Як повідомляв «Міст», раніше Михайла Саакашвілі призначили головою комітету реформ при президенті України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply