Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Банки заморозили рахунки чиновників

Автор:

|

Березень 06, 2014

|

Рубрика:

Банки заморозили рахунки чиновників

Влада Австрії 28 лютого прийняла рішення заморозити активи 18 громадян України, підозрюваних у корупції та порушеннях прав людини. В австрійському Міністерстві закордонних справ (МЗС) пояснили, що цих заходів вжито на прохання Києва. Однак у відомстві не назвали імен і прізвищ людей, чиї активи вирішено заморозити.

Натомість, FINMA, фінансовий регулятор Швейцарії, оприлюднив на своєму сайті список прізвищ 20 соратників екс-президента України, чиї рахунки було заблоковано з 27 лютого. У переліку присутні: Сергій Арбузов, колишній перший віце-прем’єр; Микола Азаров, екс-прем’єр-міністр; Раїса Богатирьова, екс-міністр охорони здоров’я; Михайло Добкін, екс-голова Харківської обласної державної адміністрації; Юрій Іванющенко, народний депутат від Партії реґіонів (ПР); Геннадій Кернес, мер Харкова; Олександр Клименко, колишній міністр доходів і зборів; Андрій Клюєв, екс-голова Адміністрації президента; Сергій Клюєв, народний депутат від ПР; Борис Колесников, народний депутат від ПР; Юрій Колобов, екс-міністр фінансів; Володимир Козак, екс-міністр інфраструктури; Олена Лукаш, екс-міністр юстиції; Микола Присяжнюк, екс-міністр агрополітики; Віктор Пшонка, екс-генеральний прокурор; Едуард Ставицький, екс-міністр енергетики та вугільної промисловості; Олександр Янукович, бізнесмен; Віктор Янукович, екс-президент; Олександр Єфремов, голова фракції ПР у Верховній Раді; Віталій Захарченко, екс-міністр внутрішніх справ.
Також швейцарська поліція обшукала офіс фірми Олександра Януковича. «Швейцарська поліція провела обшуки в Женеві, після того як прокурор почав розслідування проти поваленого президента України Віктора Януковича та його сина Олександра за підозрою у відмиванні грошей», — поінформувало австрійське видання Die Presse.
Те, які саме документи було виявлено й вилучено під час проведеного обшуку, не повідомляється.
Банківські рахунки 20 громадян України також заморозив Ліхтенштейн. Як повідомив Даніель Телесклаф, директор Управління фінансової розвідки князівства, таке рішення було ухвалене «услід за подібним заходом швейцарського уряду, який уже набув чинності». «Усі особи, котрі мають у розпорядженні рахунки людей із списку, зобов’язані негайно заявити про них в Управління фінансової розвідки», — додав посадовець.
За словами п. Телесклафа, список точно повторює той, що був поширений 28 лютого Федеральним зборами Швейцарії. В управлінні пояснили, що зараз важко сказати, який обсяг коштів зазначених осіб перебуває в банках князівства. «Це буде зрозуміло наступного тижня, коли банки проведуть перевірку і відзвітують перед нами», — уточнив чиновник.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply