Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Азаров провалив «газові» перемовини

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

Азаров провалив «газові» перемовини

Президенти Росії й України Дмитро Медведєв і Віктор Янукович домовилися доручити своїм урядам завершити роботу з питань співробітництва в газовій галузі. Про це йшлося під час їхньої зустрічі, яка відбулася пізно ввечері 20 грудня в Москві. «Вирішимо ключові питання, а потім дамо урядам указівки цю роботу закінчувати, якщо зійдемося щодо всіх істотних умов», — запропонував глава російської держави своєму українському колезі. «Дуже важливо, щоби ця робота йшла до завершення», — погодився український президент.

А прем’єр-міністр України Микола Азаров, який майже всю ніч на 21 грудня вів газові перемовини з російським колеґою Володимиром Путіним, так і не добився зниження ціни на «блакитне паливо». «Нам потрібно шукати компромісу, взаємовигідного рішення. Я сподіваюся, що сьогоднішні переговори дадуть рішучий імпульс у пошуках остаточного вреґулювання», — зазначив пан Азаров.

Перемовини на такому рівні часто є ознакою підготовки угоди, але прес-конференція, яка пройшла пізно вночі, була короткою та малозначною. Прем’єр Путін сказав, що важливо «запропонувати шлях для розвитку» сектора, «а Україна п’є з нього кров». Наразі ж для «Газпрому» невигідно поспішати з вирішенням питання, оскільки фінансове становище української держави погіршується й вона продовжує платити високу ціну за чинним контрактом.

«Ми залишили в Москві групу експертів високого рівня на чолі з міністром енерґетики Юрієм Бойком і міністром юстиції Олександром Лавриновичем. Вони повинні остаточно узгодити всі питання й погодити формулювання нової угоди», — поінформував Микола Азаров, зазначивши, що перемовини проходять дуже важко, і все ж таки українське керівництво сподівається на те, що вони завершаться вже найближчим часом. «Щойно компроміс буде знайдено, я пропоную зібрати уряд на позачергове засідання», — запропонував голова українського уряду. Водночас він наголосив, що від ціни на газ безпосередньо залежить і економічний розвиток України 2012 року, зокрема параметри бюджету.

Нагадаємо, мас-медіа вже публікували інформацію, згідно з якою Україна та Росія домовилися про створення на базі української газотранспортної системи двох спільних із «Газпромом» підприємств у пропорції 50 на 50. А уряд України розглянув бюджет на 2012 рік, який не передбачає зниження ціни на газ.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply