Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Андрія Артеменка позбавили українського громадянства

Автор:

|

Травень 04, 2017

|

Рубрика:

Андрія Артеменка позбавили українського громадянства

Петро Порошенко 29 квітня підписав указ про припинення громадянства Андрія Артеменка, народного депутата України, котрий раніше передав Майклу Флінну, колишньому раднику Дональда Трампа, план нормалізації відносин між Україною і Росією. Про це повідомив Олег Ляшко, лідер Радикальної партії України.
За його словами, п. Артеменка позбавили громадянства «в зв’язку з добровільним набуттям ним 2005 року громадянства Канади». «Це — унікальний і перший за 26 років Незалежності випадок, коли державний чиновник відповів за порушення Конституції України, яка передбачає лише одне (українське) громадянство. Зараз Артеменко та його захисники кричатимуть, що Конституція України забороняє позбавляти громадянства. Позбавляти — так, а припиняти не забороняє! — написав політик у Facebook. — Тепер ми вимагатимемо, щоб парламент на першому пленарному засіданні 16 травня дочасно припинив депутатські повноваження Артеменка».
Олег Ляшко також додав, що за його інформацією, в суботу вранці п. Артеменко вилетів до Відня і висловив надію, що після повернення він здасть український паспорт. Нагадаємо, що раніше Генеральна прокуратура України звернулася до Арсена Авакова, міністра внутрішніх справ, з проханням ініціювати через Державну міґраційну службу процедуру втрати українського громадянства Артеменка. Крім цього, проти народного депутата порушили провадження за державну раду.
Загалом Президент Порошенко припинив громадянство України 18 676 осіб. 2014 року рішеннями глави держави було припинено громадянство 4 640 осіб, 2015-го — 5 818, 2016-го — 7 347, а цього року — 871. Зокрема громадянство України 15 603 осіб було припинено внаслідок виходу з українського громадянства, 2 901 — за передбаченими міжнародними договорами України підставами, 172 — внаслідок втрати українського громадянства.

Олег Костюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply