Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

АМКУ очолила рідна сестра «сусідки» Зеленського

Автор:

|

Липень 11, 2020

|

Рубрика:

АМКУ очолила рідна сестра «сусідки» Зеленського
Ольга Піщанська

Володимир Зеленський продовжує «рубати» чиновницькі голови. Після голови Національного банку Якова Смолія, чию заяву про звільнення «за власним бажанням», написану під тиском глави держави, Верховна Рада України (ВРУ) задовольнила 2 липня, настала черга Юрія Терентьєва, голови Антимонопольного комітету України (АМКУ).
За інсайдерською інформацією, він також написав заяву на звільнення «за власним бажанням» після наради в Офісі президента України після неприхованого тиску з боку президента. Бажання було аж таким «власним», що п. Терентьєв майже одразу написав ще одну заяву, цього разу на ім’я Дмитра Разумкова, голови ВРУ, з проханням вважати попередню заяву про звільнення нечинною. Проте спікер на це прохання не зважив, тож 3 липня ВРУ підтримала звільнення п. Терентьєва з посади. За відповідне рішення проголосувала мінімально необхідна кількість народних депутатів — 226. Голоси «за» дали фракції «Слуга народу» (183), «Опозиційна платформа — За життя» (23), «За майбутнє» (6), «Довіра» (10). Фракції «Європейська солідарність», «Голос» і «Батьківщина» утримались. Виконувачкою обов’язків (в. о.) голови АМКУ стала 45-річна Ольга Піщанська, котра від вересня минулого року працювала першим заступником глави відомства.

Тютюнова справа
Юрій Бутусов, головний редактор порталу «Цензор.НЕТ» серед причин конфлікту президента і тепер уже колишнього голови АМКУ називає боротьбу за контроль над роздрібним ринком цигарок, в якій п. Зеленський нібито підтримав монополіста — компанію «Тедіс». «Звільнення Терентьєва пов’язане зі штрафом АМКУ в 6,5 млрд грн проти «Тедіса». Зеленський, по суті, допомагає «Тедісу» виграти справу», — написав журналіст.
Скандал навколо компанії «Тедіс Україна» — найбільшого дистрибутора тютюнової продукції — спалахнув наприкінці березня 2017 року. Тоді генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про обшуки у «Тедісі», а міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звинуватив компанію у фінансуванні тероризму. «У справі компанії «Тедіс Україна», пов’язаної з російським олігархом Ігорем Кесаєвим, проводять понад 100 обшуків у кількох містах України», — повідомляв тоді міністр. Він також звинуватив тютюнового монополіста в «допомозі терористичним організаціям псевдореспублік та несплаті податків».
А в жовтні 2019 року АМКУ оштрафував компанії-виробників тютюнових виробів «Філіп Морріс», «Джей Ті», «Імперіал Тобакко», «Бритіш Емерикан Тобакко», «Прилуки», а також дистрибутора «Тедіс Україна» на загальну суму 6,5 млрд грн «за узгоджені антиконкурентні дії, які стосуються обмеження доступу інших суб’єктів господарювання (покупців) на ринок первинного продажу виробниками цигарок».
«Зібрані у справі докази довели, що поведінка цих компаній була погодженою, а результатом співпраці з єдиним і спільним для всіх виробників дистрибутором на ринку первинного продажу цигарок стало створення та підтримання штучних бар’єрів, що перешкоджали виходу на ринок інших суб’єктів господарювання», — повідомили в АМКУ.
«У 2011-2012 рр. кожен зі зазначених виробників скоротив кількість прямих контрактів із дистрибуторами з кількох десятків до одного спільного для всіх — «Тедіс Україна». Як наслідок, 2013-го «Тедіс Україна» стала монополістом на ринку з часткою 99,43 %, — заявили в АМКУ. «Жодна компанія не може вийти на ринок дистрибуції сигарет та/або придбати сигарети безпосередньо у виробників, а змушена купувати їх у «Тедіс Україна» (або у його покупців)», — додали у відомстві.
Щоправда, в грудні 2019-го «Тедіс Україна» у Верховному суді відсудила право концентрації, яке хотів скасувати АМКУ. Але справа про штраф у 6,5 млрд грн не закрита й досі.

«Сусідка» президента
Не менш цікавою й є постать Ольги Піщанської, нової керівниці АМКУ. З офіційної біографії відомо, що вона з 2004-го по 2015 рік працювала у різних структурних підрозділах на «Арселор Міттал Кривий Ріг» — найбільшого підприємства гірничо-металургійного комплексу України, що працює у складі міжнародної корпорації Arcelor Mittal, найбільшого іноземного інвестора в Україні. Як пишуть «Наші гроші», п. Піщанська очолювала закупівельний напрямок у «Арселор Міттал» у той же період, коли Юрій Терентьєв був генеральним юрисконсультом цього підприємства. Також у її декларації вказано, що вона володіє цінними паперами «Арселор Міттал Кривий Ріг» і кількома товариствами з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Із січня по квітень 2016-го п. Піщанська працювала начальником відділу закупівель механічних матеріально-технічних ресурсів «Метінвест Холдинг» олігархів Ріната Ахметова та Вадима Новинського.
Але найцікавіше — попереду. Як виявилося, в. о. голови АМКУ є рідною сестрою Світлани Піщанської, «сусідки» Володимира Зеленського з Кривого Рогу, директорки його італійської компанії та за сумісництвом спонсорки «Слуги народу». Про це йдеться у матеріалі проєкту «Watchdogs. Розслідування» на телевізійному каналі «Прямий».
У своїй декларації за 2019 рік президент Зеленський, зокрема, вказав 15-кімнатну віллу на 420 кв. м на узбережжі італійського курорту Форте-дей-Мармі. Будинок придбали ще 2015-го, але в декларації за 2017 рік тоді ще тільки кандидат у президенти його чомусь вказати «забув».
Лише після розслідування «Слідства. Інфо» він зізнався про італійську нерухомість. Оформлена вілла на таке собі італійське ТОВ «Сан Томмасо СРЛ», яку торік п. Зеленський вказав в декларації як свою власність. От тільки журналісти вказують на «парадокс» у декларації зразка 2020-го — будинок залишився, а компанії, яка офіційно ним володіє, вже немає.
Повідомляється, що ТОВ «Сан Томмасо» в Італії тепер володіє кіпрський офшор «Альдоранте лтд», бенефіціаром якого до президентства також був п. Зеленський. Але потім позбувся проблемних активів. У липні 2019 року в італійській компанії директором стала Світлана Піщанська. Згідно з відкритими джерелами інформації — вона з Кривого Рогу. Також жінка — спонсорка партії «Слуга народу». І не пересічна — перебуває у першій п’ятірці списку.
«Що цікаво, ще 2017-го ця пані в забороненій в Україні соціальній мережі «Вконтакті» була підписана на сторінки проросійського бойовика Ігоря Стрєлкова, російського патріарха Кирила, російського актора Івана Охлобистіна і репостила новини про терористичну організацію «Донецька народна республіка». 2019 року наші колеги навіть коментар встигли в неї взяти», — йдеться у матеріалі.
«Я давно знаю Володимира Зеленського, ми з одного міста, росли в одному дворі», — коментувала п. Світлани. Також вона запевнила, що кошти, переказані партії — її особисті. Далі журналісти проекту «Watchdogs. Розслідування» нагадують, що 2 вересня 2019-го президент Зеленський своїм указом призначив Ольгу Піщанську, рідну сестру п. Світлани, першою заступницею голови АМКУ. «Як казав класик, свій до свого по своє. А тепер дивіться — майже 300 тис. грн спонсорської допомоги від Світлани Піщанської для «Слуги народу» і вуаля — вже не сусідка, і твоя родина починає будувати круту політичну кар’єру. Але в народі такі штуки називаються дуже просто — хабар. Є пропозиція вводити в словниковий запас замість «кумівства» слово «сусідство», — резюмували журналісти.

Ігор Берчак

До слова
У нещодавно поданих деклараціях за 2019 рік щонайменше шестеро депутатів ВРУ від пропрезидентської фракції «Слуга народу» задекларували придбані автомобілі, зазначена вартість яких дуже суттєво відрізняється від ринкової. Про це йдеться в матеріалі «Цензор.НЕТ» «Що купували нардепи 2019-го». Так, Оксана Дмитрієва торік придбала Porshe Cayenne 2011 року випуску за (згідно з декларацією) 100 тис. грн. Рік по тому аналогічні авто пропонують покупцям на AutoRia та інших сайтах за ціною близько 800 тис. грн. П’ятим автомобілем у сім’ї нардепа Костянтина Касая став Jaguar XJ 2010 року, придбаний нібито за 50 тис. грн (у продажу ця модель того ж року випуску оцінюють у 719 тис.). Дружина Володимира Козака, родича одіозного мера Харкова Геннадія Кернеса, стала власницею Mercedes Benz GL350 CDI 2013 року випуску за 100 тис. грн. Натомість ринкова ціна такого авто станом на сьогодні — від 850 тис. грн. Сам нардеп обзавівся BMW M135I, також 2013 року, за 50 тис. грн. Микита Потураєв 2020-го придбав Jeep Grand Cherokee 2017 року за 149 тис. грн (ринкова ціна — від 700 тис.). А чоловік нардепки Вікторії Кінзбурської купив Nissan Juke 2016 року за 49 тис. грн (ринкова ціна — 350-400 тис). Крім цього, нещодавно придбаний за 250 тис. грн Jaguar F-Pace 2016 року задекларувала Галина Михайлюк. А ціна аналогічних автомобілів станом на сьогодні стартує від 980 тис. грн.

Підпис до фото:
Ольга Піщанська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply