Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Активісту Сергію Стерненку оголосили вирок

Автор:

|

Лютий 24, 2021

|

Рубрика:

Активісту Сергію Стерненку оголосили вирок
Сергій Стерненко у суді

Приморський районний суд Одеси 23 лютого оголосив вирок активісту Сергію Стерненку, місцевому лідеру «Правого сектора», котрому прокуратура інкримінувала скоєння трьох злочинів, у справі про викрадення людини — сім років і три місяці позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Зала зустріла цей вирок вигуками «Ганьба!». Підтримати патріота до будівлі суду прийшли приблизно 200 його прихильників, зокрема, й Уляна Супрун, колишня керівниця Міністерства охорони здоров’я України.
Підсудний свою причетність до інкримінованих йому злочинів заперечує. Він зазначив, що підставою для відкриття низки кримінальних справ проти нього стала бездоказова заява Сергія Щербича, депутата районної ради від проросійської партії «Довіряй ділам» про напад на нього і викрадення «заради 300 грн», а також вилучення пістолета. «Немає свідків, нема фото чи аудіо, невідомо, чи взагалі хтось колись нападав на Щербича. Є тільки його слова, і на основі цих слів мене звинуватили у викраденні людини і в розбійному нападі, — заявив він. — В експертизі пістолета, який вільно продається і не потребує дозволу, сказано, що він — стартовий. Далі написано, що експерт Міністерства внутрішніх справ (МВС) викрутив зі ствола втулку і після цього зміг вистрілити гумовими кулями з нього. Тобто експерт сам зробив із стартового пістолета травматичний. Але при цьому вказав, що зброя стала вогнепальною».
Сергія Стерненка також звинувачують у вбивстві одного з нападників на нього та його дівчину 24 травня 2018 року. До речі, нікого зі злочинців, котрі тричі нападали на активіста, досі не покарали. Віталій Коломієць, його адвокат, стверджує, що судове рішення заготували «з п’ятниці на вівторок». 19 лютого судді начебто готували виправдувальне рішення, проте засідання перенесли на 23 лютого, щоб цього не допустити. «Це домовленість на рівні Офісу президента й Офісу генерального прокурора», — заявив він. Звинувачення на адресу свого підопічного правник назвав «вигаданими», а свідчення колишнього депутата Щербича й експерта МВС — «фальшивими».
Відтак у Києві, Харкові, Львові, Херсоні й інших містах люди вийшли на протести проти вироку Сергію Стерненку. У столиці мітинґарі скандували «Києве, вставай», «Волю Стерненку» і вимагали, щоб правоохоронці зняли оточення та пропустили людей безпосередньо під Офіс президента. Їх намагалися відтіснити, один протестувальник кинув фаєр, між активістами і силовиками вчинилася бійка.
Ситуація прокоментував Петро Порошенко, п’ятий президент України та лідер партії «Європейська солідарність». «Вирок у справі одеського активіста Сергія Стерненка — це не просто вибіркове правосуддя, а наслідок впливу поплічників Януковича, зокрема, Андрія Портнова на офіс Зеленського. Особам, проти яких запроваджені санкції за фінансування тероризму, досі не вручили підозри. Натомість влада системно переслідує патріотів, волонтерів і ветеранів, — заявив він. — Українського патріота Стерненка засудили до семи років ув’язнення за те, що захищав Одесу від прокремлівської аґентури та протидіяв планам зі створення Новоросії».
Свою чергою, Віктор Бобиренко, експерт громадської організації «Бюро аналізу політики», зазначив, що вироком Сергію Стерненку проросійські сили зробили собі подарунок на свято Радянської армії 23 лютого, але українська молодь все одно братиме приклад із нього, а не з поплічника Януковича Портнова чи донецького судді Віктора Попревича, котрий оголосив вирок у справі активіста. Він нагадав, що суддя Попревич ще до російсько-української війни уславився тим, що 2009-го встановив біля воріт своєї садиби бюсти Леніна та Сталіна.
Політолог додав, що проросійські сили намагаються активно культивувати серед молоді старі радянські міфи, в т. ч. про те, як добре жилося у СРСР. «Ми знаємо, які були кілометрові черги й як було «добре жити», але вони намагаються це вбити у мізки молоді, — сказав він. — Гадаю, що президент реагуватиме так, як йому підкажуть. Бо ми знаємо, що наш президент вміє приймати рішення, дуже часто приймає їх охоче. Але позаяк у нього невелике IQ, то й рішення, які нібито приймає він, насправді йому нав’язують».
«Стерненко так чи інакше вже буде символом. Тепер багато чого від нього залежить — чи він використає ситуацію для того, щоб посилити патріотичні сили, чи його використають для того, щоб патріотичні сили розпорошити. І це стане відомо найближчим часом», — підсумував п. Бобиренко.
Як повідомляв «Міст», полювання на патріотів в Україні триває.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply