Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Кондоліза Райс у Києві порадила українцям ретельніше контролювати свою владу

Автор:

|

Березень 17, 2016

|

Рубрика:

Кондоліза Райс у Києві порадила українцям ретельніше контролювати свою владу

Кондоліза Райс

Українська влада має відповідати очікуванням громадян, але й самі громадяни не повинні нехтувати відповідальністю за розвиток демократії в країні, заявила Кондоліза Райс, 66-й державний секретар США, під час своєї публічної лекції «Виклики мінливого світу» в Києві. На її думку, українці повинні трансформувати натхнення від незалежності, Помаранчевої революції та Майдану в ефективне управління державою. Професор Стенфордського університету висловилася на підтримку антиросійських санкцій і закликала міжнародне співтовариство і надалі вважати Крим частиною України.
За словами екс-держсекретаря, країни потребують спільних діях стосовно РФ. Вона зазначила, що велику роль в подальшому будуть грати союзи держав. Американська гостя висловилася з приводу тих, хто вважає, що в Україні живеться погано. На її думку, варто поїхати в Ліберії, де рівень життя — значно нижчий, і тоді кожен буде радіти, що він — українець.
Кондоліза Райс неодноразово висловлювала підтримку Україні. Вона є прихильницею послідовних політичних і економічних санкцій щодо РФ. На початку анексії Криму колишня чиновниця закликала американських політиків дати відповідь Путіну дипломатичною ізоляцією, заморожуванням активів і забороною в’їзду олігархам. Вона часто висловлювалася за надання Україні летального зброї. Раніше п. Райс закликала український народ тиснути на владу, щоб вона гарантувала громадянам незалежне правосуддя.
А вже виступаючи на телебаченні в ефірі каналу ICTV, екс-держсекретар заявила, що США повинні допомагати Україні зміцнювати її безпеку. «Я безумовно вірю, що ми маємо допомагати Україні захищати себе, вірю, що у людей має бути можливість захищати себе за допомогою стрілецької зброї, хоча американський уряд не вибрав цей шлях і я його розумію», — заявила п. Райс.
За її словами, мінські угоди РФ порушує, але санкції та ціна на нафту мають свій ефект. «Очевидно, що Мінські домовленості постійно порушуються, але ми повинні до цього ставитися з терпінням і продовжувати стояти на своєму. Санкції разом із низькими цінами на нафту серйозно шкодять російській економіці», — сказала гостя студії. Вона також додала, що Україна має здійснювати економічні реформи, а влада для цього повинна докласти більше зусиль.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply