Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

600 млн EUR — в обмін на проведення реформ

Автор:

|

Квітень 24, 2020

|

Рубрика:

600 млн EUR — в обмін на проведення реформ
Микола Точицький

Макроекономічну допомогу Європейського Союзу (ЄС) Україні обсягом 1,2 млрд EUR на подолання коронакризи, про яку домовився Петро Порошенко, п’ятий український президент, планують виділити двома траншами: перші 600 млн EUR нададуть без умов, інші ж 600 млн EUR — лише в обмін на проведення реформ. Про це розповів Микола Точицький, посол України при ЄС.
Розповідаючи про те, якими можуть бути ці умови, він констатував, що конкретні перемовини стосовно цього ще не розпочинали. Однак при цьому послався на вже наявну практику таких критеріїв, що раніше фігурували в інших угодах, укладених між Києвом та Брюсселем щодо виділення макрофінансової допомоги. Зокрема, це можуть бути заходи у сфері публічного управління фінансами, боротьби з корупцією, оподаткування, праці та соціального забезпечення, умов ведення бізнесу, митниці тощо.
Дипломат звернув увагу на те, що в процедурному плані рішення про виділення цієї надзвичайної макрофінансової допомоги, який прийняла Європейська комісія, є лише початком, оскільки його ще має схвалити Європейський парламент і затвердити Рада ЄС. «Паралельно відбуватимуться перемовини щодо підписання відповідного меморандуму між Україною й ЄС, який після підписання має ратифікувати Верховна Рада України. Тобто, це тривалий процес», — наголосив він і додав, що макрофінансову допомогу ЄС виплачує лише тим державам-партнерам, які успішно співпрацюють із Міжнародним валютним фондом.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply