Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

21 квітня — «момент істини» для України й українців

Автор:

|

Квітень 17, 2019

|

Рубрика:

21 квітня — «момент істини» для України й українців
Хто надалі правитиме Україною: Порошенко, чи Путін?

Невпинно наближається другий тур на чергових виборах Президента України.

Дебати без опонента
Отже, перші дебати між кандидатами на найвищу посаду в державі, за версією Петра Порошенка, мали розпочатися 14 квітня о 14.14 на національному спортивному комплексі (НСК) «Олімпійський» у Києві. Вже зі самого ранку навколишню територію оточила поліція та зібралися прихильники Петра Олексійовича. Перед стадіоном встановили велику сцену з двома екранами, місця для виступів кандидатів облаштували й у прес-центрі НСК. Вхід був відкритий для всіх охочих, їх пропускали крізь 16 металодетекторів.
Рівно в призначений термін на НСК прибув Президент України. Він піднявся на сцену, встановлену перед стадіоном і звернувся до кількох тисяч присутніх. «Ми вибрали дебати, тому що це ознака демократії. Якщо п. Зеленський вже повернувся з Парижа, якщо для нього Україна — понад усе, ми чекаємо його для проведення дебатів», — заявив він. Зі сцени і з натовпу на площі чулося скандування «Вова, виходь! Вова, виходь!». Та Вова не прийшов, хоча сам пропонував такий формат дебатів.
Тому дебати перетворилися на прес-конференцію. Відповідаючи на запитання журналіста щодо його бордів із Путіним, кандидат Порошенко заявив, що ніколи не ставив і не ставитиме знак рівності між Путіним і Зеленським. «Я лише хотів нагадати слова Путіна, що для нього будь-який Президент, крім Порошенка, — це його мрія», — запевнив глава держави. Також він розповів, кого запросить у свою команду, якщо переможе у другому турі виборів, — лідерів територіальних громад, і яких успішно пройшла децентралізація і пообіцяв скасувати інститут голів обласних державних адміністрацій і заспівав українську народну пісню «Підманула-підвела», маючи на увазі ухиляння від зустрічі його суперника.
Чому кандидат Зеленський уникає прямих дебатів зі своїм опонентом, спробувала пояснити Ірина Бекешкіна, директор соціологічної компанії «Демократичні ініціативи». Вона вважає, що той побоюється втратити частину виборців після того, як озвучить свої плани на посаді Президента. За словами соціологині, лідерство Зеленського пов’язане з тим, що виборець «сам собі уявляє, що робитиме кандидат», адже той відмовчується. Більшість виборців Зеленського підтримує євроінтеграцію, а от із приводу курсу в НАТО його виборці зі західних і центральних реґіонів дотримуються однієї думки, тоді як із південних і східних — іншої. «Можливо, якщо буде визначеність в заявах Зеленського із тих питань, які розділяють Україну, то від нього може відійти частина електорату», — пояснила п. Бекешкіна.

Наркоман, чи не наркоман?
А тим часом усі чекають результатів аналізів, як кандидат Порошенко здав професійній пересувній лабораторії Всесвітньої антидопінговій агенції (WADA) на пропозицію Володимира Кличка. Нагадаємо, що кандидат Зеленський від таких дій відмовився, хоча саме він запропонував здавати аналізи на наявність наркотиків та алкоголю в організмі. Тепер каже, що аналізи WADA здасть, але за кордоном, і… після президентських виборів.
Перипетії зі здаванням кандидатом Зеленським аналізів прокоментував Тарас Чорновіл, український журналіст і політичний діяч. Він висунув три гіпотези.
Перша — тему розробляли люди, котрі катастрофічно не поінформовані про «матеріальну частину», — російські технологи. Там ціла серія їхніх напрацювань. До прикладу, в ролику, де люди чекають на переході, а їм дорогу перетинає якийсь кортеж ненависних політичних еліт. Потім для людей спалахує зелене світло пішохідної секції світлофору, пішоходи рушають, а перед ними раптово вигулькує Зеленський і промовляє якісь патетичні фрази. Однак мало хто помітив синє «відерце» на машині високопосадовця. На ній — синій маячок, який уже давно не використовують в Україні. тут давно перейшли до зовсім інших світлових сигналів за західним взірцем. А в Російській Федерації (РФ) це «відерце» й досі залишається символом нерівності та сваволі чиновництва супроти простих людей. Тобто рекламні трюки готували в РФ.
А там давно нав’язують запущену кимось із пропаґандистів тезу про Порошенка-алкоголіка, щоб перед своїми глядачами принизити головного ворога Путіна. Виставили фото на весь екран: втомлений вигляд, почервонілі очі, припухлість і мішки. Проте ніхто ніколи Порошенка п’яним у реальному житті не бачив, бо він крім ритуальної чарки більше й не може собі дозволити через діабет. Цього в Москві не знали, як і не врахували, що робочий графік Порошенка — до 20 годин на добу з частими нічними нарадами, постійними переїздами, великим об’ємом прочитаного та переглянутого матеріалу.
Друга — люди зі «зеленого» штабу сподівалися, що на хамське та провокативне звернення Порошенко відповість відмовою або просто проігнорує його. Однак прорахувалися: Президент виклик прийняв.
Є ще й третя версія. Це вже в стилі диявольських вигадок самого Ігоря Коломойського. Йому найперше треба позбутися Порошенка, бо саме він не дає змоги випомпувати з України вже заявлені 7,5 млрд USD із націоналізованого «ПриватБанку». Зеленський для такого — найкращий кандидат, значно кращий навіть за Тимошенко — слабкий, некомпетентний, обмежений. А якщо він відчує смак влади та дозріє до розуміння, що маріонеткою бути принизливо, або ж апетити олігарха перевищать навіть «больовий поріг» Зеленського, будуть готові механізми для ударів по ньому. Це зараз для населення: нехай клоун, наркоман, аби лише свою владу скинути, бо людям пояснили, що вона погана. А коли Зеленський уже всім остаточно набридне, в руках Коломойського опиниться надійний зашморг, яким можна вправно регулювати шлюзи народного гніву й несприйняття. Зараз розуміння того, що ми обираємо президента-наркомана й дурня, може й не вплинути на рейтинґи. А коли туман розвіється, це вже буде дуже потужний аргумент, вважає експерт.

Тривога за майбутнє
Українські моральні авторитети стривожилися можливими результатами другого туру виборів. Тому вони звернулися до українців.
Ініціативна група «Першого грудня», в яку входять В’ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків, написала українцям з відкритого листа. «Головна зброя, якою путінський режим воює зі своїми суперниками, — це навіть не «Гради», а сіяння сум’яття і хаосу, — зазначають автори звернення. — Ця зброя вбиває не тіла, а душі. Тому психологічний стан народу та його ілюзії стають головним об’єктом російських атак». «Обрання Президентом політично не знайомого нікому Володимира Зеленського, котрий досі не засвідчив найменшого розуміння політичних, економічних і культурних проблем України, може витворити вакуум (або параліч) влади, яким із великою ймовірністю може скористатися Путін, як скористався ситуацією вже 2014 року, — виснують українські моральні авторитети.
Блаженнійший Святослав (Шевчук), глава Української греко-католицької церкви, свою чергою, звернувся з настановами. Він закликав українців під час вибору нового Президента обирати кандидата лише за такими критеріями: порядність, професіоналізм і патріотизм. Владика наголосив, що для більшої частини молодого покоління українців найголовнішою цінністю є свобода і додав, що нового керівника потрібно обирати відповідально. Крім цього, під час волевиявлення не можна дозволити ворогу висміяти нашу державу та знущатися над стражданнями українців, котрі гинуть за нашу свободу.

А Мустафа Джемілєв, лідер кримських татар, задав кандидату Зеленському п’ять запитань:

  • чи вважаєте ви, як стверджує російська сторона, що Крим став частиною РФ у результаті вільного, демократичного волевиявлення жителів Криму?
  • ви казали, що докладете всіх можливих зусиль для налагодження добросусідських відносин із РФ задля встановлення миру. Чи передбачають ці поступки, до прикладу, визнання законності анексії Криму, визнання так званих республік Донецька і Луганська, нехай навіть у складі України?
  • чи погодитесь ви на зустріч із Путіним, якщо він запропонує провести цю зустріч на території анексованого Криму?
  • декотрі кандидати в Президенти під час першого туру виборчої кампанії казали, що для встановлення хороших відносин із РФ знімуть блокаду з Криму. Підете на такі кроки?
  • яка ваша позиція щодо зміни статусу Автономної Республіки Крим (АРК) на Кримську автономію, тобто, переформатування на територіально-національну автономію, яку ліквідував радянський режим після геноциду кримськотатарського народу?

Принаймні, на це команда Володимира Зеленського відповіла. «Крим, безумовно, є окупованою територією України. Як відомо та визнано у всьому цивілізованому світі, ця окупація відбувалась в абсолютно протизаконний і насильницький спосіб. Так званий референдум не може вважатися актом, який свідчить про вільне волевиявлення мешканців АРК, адже він відбувався під дулами російських автоматів і без участі значної кількості громадян кримськотатарського, українського, навіть російського й іншого етнічного походження»,— наголосили у прес-службі кандидата Зеленського, але не він сам.

Євген Клен

Гоп-ля
Слідчий комітет РФ попросив суд заочно заарештувати колишнього кандидата в Президенти України Анатолія Гриценка, котрого в Москві звинувачують у публічних закликах до здійснення терористичної діяльності. Юнона Царьова, прес-секретар Басманного суду Москви, уточнила, що обвинуваченого оголосили в розшук. «До Басманного суду надійшло клопотання слідчих органів про обрання щодо А. Гриценка заочного запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Він оголошений у міжнародний розшук», — заявила вона, однак дату засідання не назвала. За словами п. Царьової, п. Гриценку заочно пред’явили звинувачення за двома епізодами ч. 205.2 Карного кодексу РФ (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності в мережі Інтернет).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply