Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

14-годинний пресмарафон Володимира Зеленського

Автор:

|

Жовтень 16, 2019

|

Рубрика:

14-годинний пресмарафон Володимира Зеленського

Володимир Зеленський уперше з часу обрання на посаду Президента 10 жовтня поспілкувався з пресою. Він розповів, що прийшов на захід із пробіжки, яку робить щодня. «Бігаю зранку, зараз є можливість, я переїхав у місто. Тому я хотів прибігти, але мені сказали, що це буде неповага до вас, якщо буду у спортивній формі», — сказав президент. Для нового формату обрали новий київський заклад громадського харчування — Kyiv Food Market, який цього дня частково був закритий для відвідувачів. Для спілкування з пресою було виділено другий поверх закладу, де за окремим столом з їжею та напоями Президент відповідав на питання журналістів, котрі групами по 7-10 осіб змінювалися щопівгодини. Між групами були перерви по десять хвилин. Ось головні тези цього спілкування.

Війна на Донбасі
Президент заявив, що саме з його ініціативи відбувалися телефонні розмови з Путіним: «З мене корона не впаде, дяка Богу, її немає, а я справді хочу закінчити війну». Але стенограми своїх телефонних розмов зі світовими лідерами, публікувати не буде: «До чого призведе публікація моїх розмов із Путіним? Чи призведе вона до будь-якого продовження наших зустрічей? Ні. Чи буде в мене можливість повернути наших полонених? Ніколи». Також запевнив, що Путіна не боїться.
Заявив, що попереджав Нідерланди про те, що Володимир Цемах, фігурант справи МН17, буде в списку обміну для передачі Російській Федерації (РФ): «Вони все знають і розуміють, чому у мене було таке рішення». Окуповані території Донбасу від Придністров’я чи Абхазії відрізняє лише те, чи там лунають постріли: «Я б дуже не хотів, щоб конфлікт на Донбасі був заморожений. Але не можу гарантувати, що цього не станеться». І впровадження «формули Штайнмаєра» не відбулося: «Імплементація цієї формули може відбутися лише в законі про особливий статус». Ідею проведення референдуму щодо закону про особливий статус Донбасу глава держави відкидає: «Ми не можемо в цьому законі говорити про автономію».
Він готовий зустрічатися з представниками кримських татарами для обговорення питання щодо внесення змін до Конституції для створення кримськотатарської національно-територіальної автономії: «Але не впевнений, що це спростить повернення Криму».
Питання Криму варто розглянути на перемовинах у «нормандському форматі». В разі відтермінування проведення такої зустрічі, Україна шукатиме інші варіанти вирішення цього питання: «Якщо не буде розведення сил, а в Золотому триватимуть постріли, будемо шукати інші формати: один із них — Мінськ, інший — прямі перемовини з президентом РФ».
Однак основний інструмент для припинення війни — «Нормандський формат», існують варіанти можливих дат проведення «нормандської зустрічі», але їх мають узгодити Німеччина, Франція та РФ. А Анґелу Меркель не ображав: «Ми знайшли порозуміння з канцлером Німеччини. Мені не соромно за жодне слово, яке сказав».

Політика
Регламент роботи Верховної Ради (ВРУ) треба змінювати: «В турборежимі хочемо змінювати країну». Так якщо депутати від «Слуги народу» почнуть «їсти» одне одного, через рік парламент розпустять: «Вони перемогли завдяки мені, завдяки підтримці суспільства мого прізвища».
1 листопада правоохоронці мають показати результат розслідування у гучних корупційних справах: «Коли я прийшов, на другий день думав, що будемо всіх корупціонерів саджати. Коли перші наручники наділи, всі сказали, що президент не має права впливати на правоохоронні органи. Але я можу збирати наради і розмовляти з правоохоронцями». Керівництво силових структур змінять, якщо вони не забезпечать результату в розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета: «Ми хочемо знати деталі цієї справи, а найголовніше — ім’я вбивці».
Олександр Данилюк, колишній секретар Ради з національної безпеки й оборони, хотів бути прем’єр-міністром: «Але я обрав іншу кандидатуру і складні стосунки з п. Богданом також вплинули на його звільнення». А сам Андрій Богдан, керівник Офісу президента, звільниться за власним бажанням у випадку, якщо порушить закон: «Йому дуже складно, бо на нього відбувається вплив». Свою ж посаду президент готовий покинути на вимогу суспільства: «Я не тримаюся за це крісло. Це не було моєю мрією, це було моєю ціллю, я хотів і хочу допомогти Україні».

Економіка
Головне для держави — збереження «Мотор Січі»: «Тут не в пріоритеті, яка з країн може бути партнером в «Мотор Січі». Наш пріоритет — щоб у нас залишилось підприємство, вивчити, хто його хотів «розпиляти», а потім вирішувати питання з китайськими партнерами».
До 1 грудня ц. р. скасують мораторій на продаж землі: «Громадянин України має бути власником землі і повинен мати, зокрема, пільгові кредити, якщо працюватиме на цій землі. І якийсь час ми повинні продавати землю тільки українцям».
Трудовий кодекс, робота над яким зараз триває у ВРУ, захищатиме права українців: «Упевнений, що є багато дрібних помилок, які будуть вичищені, почуємо всіх людей». Крім цього, завдання влади — зменшити комунальні тарифи, незважаючи на вимоги Міжнародного валютного фонду (МВФ): «Ринкові ціни для нашої країни — це збільшення тарифів, а на комуналку має бути відсоток від доходу сім’ї».

Олігархи
Жодного впливу з боку олігархів Ігоря Коломойського та Віктора Пінчука президент на собі не відчуває: «Бути чиєюсь лялькою-маріонеткою мені зовсім нецікаво». Олігархи повинні працювати на Україну, бо тут нажили статки. Водночас журналісти поцікавилися, чи не вважає президент за необхідне вгамувати Ігоря Коломойського, котрий судиться щодо «ПриватБанку», адже цією ситуацією стурбований МВФ. «Вважаю», — прозвучала відповідь.
Закон про гральний бізнес сприятиме появі великих готелів, а гроші від цієї діяльності будуть спрямовані на спорт, медицину, освіту: «Ми хотіли придумати, як зробити так, щоб люди почали у нас будувати п’ятизіркові готелі. Давайте приймемо закон, що казино будуть лише в п’ятизіркових готелях, де є 200 номерів».

ЗМІ
Законопроєкт про деолігархізацію засобів масової інформації (ЗМІ) напрацюють, коли повністю сформується Міністерство культури, молоді та спорту: «Усі власники телеканалів, всіх ЗМІ, інтернетплатформ мають бути бізнесменами, а не політиками». Кінцевими бенефіціарами ЗМІ також мають бути громадяни України.
Питанням ліцензій для телеканалу «112 Україна» має займатися оновлена Національна рада з питань телебачення та радіомовлення: «112 Україна» має добре знати, за що йому погрожували відібрати ліцензію. У вас же власник — Медведчук, котрий має не проукраїнську позицію».

США
Посла України до США можуть призначений найближчим часом: «Людина обрана, людина з досвідом, дипломат, яка дуже гарно знає Сполучені Штати». Щодо можливої ролі в історії з Дональдом Трампом глава держави сказав: «Я прагнув світової слави, але не думав, що це станеться таким чином. Не хочу втручатися у вибори незалежної країни і не буду цього робити». Можливість будь-якого тиску Дональда Трампа на українську владу відкинув категорично: «Зі зброєю та з історією з «Бурісмою» наші дзвінки ніяк не пов’язані».

Про Майдан і Порошенка
Протестних акцій президент не боїться: «Якщо суспільство не захоче, щоб моя команда продовжувала, щоб я не був президентом, кровопролиття не буде. Але люди повинні знати, що вони оберуть. Вони точно не оберуть тоді припинення війни». Виходити на акції протесту людей підштовхує Петро Порошенко: «Він забуває, що більше не президент».


Багато речей, які говорив президент, були неоднозначними. Зокрема, він, мабуть, досі вважає, що Майдани в України хтось організовує зумисне. Він також визнав, що питання української мови не є його пріоритетом. Також п. Зеленський зумів образити львів’ян, прирівнявши населення Львова до Маріуполя. Коли мовилося про постачання води на окупованих районах Донбасу та про економічну блокаду, він звернувся до львівської журналістки зі запитанням: «У Львові яке населення?» І сам же відповів: «Ну, близько 500 тис.». Здивована журналістка відповіла президенту, що у Львові зараз живе приблизно 1 млн людей. А за даними Держстату, що станом на 1 січня ц. р. населення Львова становило 724 713 людей, а в Маріуполі — 440 367 людей.
Пресмарафон намагався перервати один із відвідувачів Kyiv Food Market. Він виліз на стіл на першому поверсі та почав щось гукати Президенту. Останній закликав чоловіка спершу злізти зі столу, а тоді задавати свої запитання. Одне з них стосувалося гомосексуалізму. Президент зауважив, що «ми живемо у відкритому суспільстві, в якому кожен вільно обирає мову, якою говорити, національність і свою орієнтацію».
У результаті Володимир Зеленський встановив світовий рекорд із найтривалішої у світі прес-конференції лідера держави — 14 годин.

Євген Клен

Пряма мова
Петро Порошенко, п’ятий Президент України:
— Пів року після дати виборів — достатньо часу, щоб прозвітувати перед суспільством. Пресмарафон президента Зеленського мені нагадує притчу про три конверти: у першому написано «Вали все на попередників», на другому — «Бери відповідальність на себе». Про третій я свідомо говорити не буду. Володимире Олександровичу, час відкривати другий конверт. Де обіцяні 4 тис. USD зарплати для вчителів, які не закладені в бюджет навіть на наступний рік? Де обіцянка знизити тарифи? А Україна ще й дійшла до купівлі електроенергії з РФ. Невже для знищення енергетичної незалежності робилися всі ці обіцянки? Всі українці хотіли почути відповідь на обіцянку «мир — це просто, достатньо просто припинити стріляти», і що війна продовжувалася лише тому, що хтось на ній заробляв. А за пів року виявилося, що мир — це складно, що рішення доводиться приймати непрості. Виявляється, що насправді дуже легко зруйнувати світову солідарність на підтримку України, яку ми будували п’ять років. Отже, висновок такий: треба об’єднуватися всій Україні, щоб боронити наш суверенітет, боронити нашу землю, боронити наш рух до Європейського Союзу, НАТО, а от про ці аспекти під час пресмарафону було сказано дуже мало.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply