Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Парламентський десант в Україну

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Парламентський десант в Україну

Делеґація в складі шести членів парламенту Канади приїхала в Україну, щоби провести слухання в Києві, Харкові та Львові. 14—17 травня відбулися відкриті слухання про стан прав людини, які провів Постійний комітет Канади з питань закордонних справ і міжнародного розвитку, представники якого моніторять в Україні стан дотримання прав людини.

Канадські депутати зустрілися з представниками Комітету закордонних справ Верховної Ради України (ВРУ), Міністерства закордонних справ, Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції, Центральної виборчої комісії, уповноваженим ВРУ з прав людини, із членами громадських організацій і правозахисниками.

«Результати дослідження стануть критичною точкою для уряду Канади у визначенні подальших кроків у майбутній співпраці з Україною», — наголосив Богдан Онищук, голова Канадської української фундації.

За словами делеґата Боба Деккерта, попри звернення до влади їм відмовили у зустрічі з лідером опозиції Юлією Тимошенко. Він також розповів, що вже намагався зустрітися з п. Ти­мо­шенко у березні ц. р., але й тоді отримав відмову. Як повідомив п. Деккерт, усі парламентарії є членами Комітету закордонних справ і міжнародного співробітництва. «Упродовж кількох тижнів ми ретельно вивчаємо політичну й економічну ситуацію в Україні, щоби скласти звіт для комітету парламенту, за підсум­ками якого буде визначено подальшу співпрацю обох країн», — заявив він.

Боб Деккерт також наголосив, що Канада стурбована відкриттям справ і ув’язненням Юлії Ти­мошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка й інших опозиціонерів. «Ми вважаємо, що ці ув’язнення не служать на користь демократії в Україні. Ми звернемося до її уряду з проханням, аби Юлія Тимошенко отримала медичну допомогу, якої вона потребує, і була звільнена, — наголосив канадський парламентарій. — Пані Тимошенко є символом демократичного руху в Україні, символом для всього світу. Хочу запевнити, що ми переймаємося всіма порушеннями демократії й усіма, хто переслідується сьогодні в Україні», — заявив п. Деккерт.

Своєю чергою, Андрій Лапінський, заступник начальника Управління державної пенітенціарної служби України в Харківській області, повідомив, що у канадських парламентаріїв просто не було дозволу на зустріч із екс-прем’єр-міністром України в лікрані Укрзалізниці в Харкові.

«До лікарні приїздили представники уряду Канади. У мене є інформація, що вони звернулися до Міністерства закордонних справ, але ні в Качанівській виправній колонії, ні в територіальному обласному управлінні ніякого дозволу на її відвідини не давали», — пояснив

п. Лапінський. Він також зауважив, що на той час була запланована зустріч Юлії Тимошенко з представниками Парламентської асамблеї Ради Європи. «Два таких заходи, як ви розумієте, не можна провести одночасно», — підкреслив Андрій Лапінський.

17 травня канадці провели зустрічі у Львові, зокрема з істориком Русланом Забілим, якого СБУ намагається звинуватити в розголошенні державної таємниці при написанні історичних праць про УПА й історію репресій, поінформували в Центрі досліджень визвольного руху. Під час наради члени моніторинґової місії ознайомилися із ситуацією з карною «справою істориків», відкритою Службою безпеки України у вересні 2010 року.

Нагадаємо, що СБУ незаконно затримала й 14,5 години допитувала Руслана Забілого, вилучивши в нього комп’ютер з електронними копіями документів і науковими працями з історії визвольного руху та політичних репресій. Після обшуків і конфіскацій у Національному музеї «Тюрма на Лонцького» СБУ наклала на карну справу гриф «цілком таємно». Провадження в справі ще не закрито, комп’ютери не повернуто, незважаючи на те, що закон забороняє приховувати історичні документи, особливо ті, які містять інформацію про факти порушень прав і свобод людини.

Того ж дня відбувся діалог між делеґацією палати громад парламенту Канади та керівництвом Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА) й Львівської міської ради. Метою візиту канадських парламентаріїв на Львівщину було ознайомлення з реґіоном, соціально-економічною й політичною ситуацією та станом дотримання прав людини, вивчення реґіональних перспектив, зустрічі з керівництвом області й міста.

Учасники діалогу відзначили поступальний розвиток українсько-канадських відносин загалом і активну співпрацю з Львівською областю зокрема. Вони обговорили, у тому числі, стан енерґозбереження та розвитку агропромислового комплексу Львівщини.

Олег Рудницький, заступник голови ЛОДА, зазначив, що в області затверджено «Програму енерґозбереження для населення Львівщини на 2009—2012 рр.» і «Програму енерґозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2010—

2015 рр.». Щодо розвитку аґро-промислового комплексу, зокре­ма тваринництва, п. Рудницький акцентував на тому, що важливим завданням влади зараз є вреґулювання різниці між закупівельною ціною та ціною реалізації сільськогосподарської продукції.

Значну увагу учасники зустрічі приділили розвитку туристичної галузі реґіону. Сергій Кисельов, начальник головного управління з питань туризму, євроінтеґрації, зовнішніх зв’язків і інвестицій ЛОДА, зазначив, що упродовж останнього часу спостерігається стабільний приріст потоку туристів на Львівщину. Він також підкреслив, що для поглиблення розвитку українсько-канадського туризму потрібно забезпечити канадську сторону повною інформацією про туристичні можливості Львівщини. Це слід реалізувати як через безпосередній обмін презентаційною продукцією, так і за допомогою вивчення «на власні очі» туристичними аґенціями Канади визначних місць області з тим, щоби краще подати свій туристичний продукт.

Участь у зустрічі взяли: Боб Деккерт, парламентський секретар Міністерства закордонних справ; Луїс Бравн, парламентський секретар Міністерства міжнародної спів­праці; Трой Лулашник, Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні; Грегорі Лемермаєр і Наталія Цмоль, радники Посольства Канади в Україні. Львівську делеґацію на заході представляли: Олег Рудницький,заступник голови ЛОДА; Сергій Кисельов, начальник головного управління з питань туризму, євроінтеґрації, зовнішніх зв’язків і інвестицій ЛОДА; Андрій Садовий, міський голова Львова.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply