Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 26, 2022

ПАРЄ контролює Україну

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

ПАРЄ контролює Україну

Пенітенціарна служба України відмовила Маріетті де Пурбе-Лундін і Маіліс Репс, співдоповідачам Моніторинґового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), у зустрічі з екс-прем’єром Юлією Тимошенко. Під час зустрічі в Києві з головою Верховної Ради України Володимиром Литвином європейські діячі висловили стурбованість щодо відмови їм у зустрічі з головою української опозиції.

Своєю чергою, п. Литвин наголосив, що парламент працює над виконанням останньої резолюції ПАРЄ щодо функціонування демократичних інститутів в Україні. Він також зауважив, що за втілення в життя зобов’язань, які взяла на себе Україна при вступі до Ради Європи, спільно несуть відповідальність усі гілки української влади, у тому числі й Верховна Рада.

Своєю чергою, п. Репс зазначила, що з прийняттям парламентом у першому читанні проекту Кримінально-процесуального кодексу (КПК) Україна зробила «серйозне просування» в напрямку до реформування судової системи. Водночас, вона наголосила на важливості подальшого перетворення судово-правової сфери, зокрема ухвалення законів про прокуратуру й адвокатуру. А п. Пурбе-Лундін відзначила важливість практичного застосування нового КПК після його остаточного ухвалення. Відповідаючи на запитання співдоповідачів Моніторинґового комітету ПАРЄ, Володимир Литвин пообіцяв, що 10 квітня парламент розпочне розгляд КПК у другому читанні.

Нагадаємо, що в березні ц. р. ПАРЄ висловила стурбованість невиконанням Україною рекомендацій, що містяться в резолюції асамблеї й загрожують застосуванням санкцій. Як писав «Міст», 26 січня ПАРЄ прийняла резолюцію, у якій рекомендувала Україні зняти звинувачення в перевищенні влади та зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах парламенту.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply