Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Неґативна оцінка Брюсселя

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Неґативна оцінка Брюсселя

Україна отримала вкрай неґативну оцінку з боку Брюсселя стосовно політичного діалогу та реформ, що випливає з річної доповіді виконання Європейської політики сусідства щодо України, оприлюдненої 15 травня. «2011 року сфера головної й стійкої демократії в Україні зазнала подальшого погіршення. Низку провідних діячів опозиції, включаючи екс-прем’єра Юлію Тимошенко, було піддано вибірковому правосуддю, яке характеризувалося непрозорістю судового процесу. Успішне вирішення цієї проблеми відкрило би шлях до підписання й ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (ЄС)», — сказано в доповіді.

У документі наголошується, що хоча новий закон про парламентські вибори й був затверджений переважною більшістю голосів партій, він не зміг повною мірою взяти до уваги всі рекомендації Венеціанської комісії. «Органи влади стають усе більш ворожими до публічного прояву невдоволення та в деяких випадках намагалися обмежити свободу зібрань. Також викликає стурбованість майбутнє свободи мас-медіа», — ідеться в доповіді.

Крім того, Брюссель стверджує, що, незважаючи на прийняття в жовтні минулого року Національної стратеґії боротьби з корупцією, рівень цього явища в Україні надалі є високим. «Умови для бізнесу й інвестицій ще більше погіршилися», — підкреслюється в документі.

ЄС висловлює стурбованість у зв’язку з тим, що продовжують надходити сиґнали про факти дискримінації за ознакою національності або етнічного походження. «Страждають цигани, кримські татари, а також інші меншини», — перераховують у Єврокомісії. Разом із тим, позитивно було відзначено факт участі України в роботі з надання місією ЄС допомоги Республіці Молдова й Україні. У грудні 2011-го український уряд схвалив довгоочікуване рішення дозволити спільне патрулювання кордону між українською та молдовською державами.

Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply