Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Не забудьте пом’янути. Українці всього світу сумують із приводу трагедії Голодомору

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

Не забудьте пом’янути. Українці всього світу сумують  із приводу трагедії Голодомору

Прес-секретар президента США зробив спеціальну заяву з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні. «У той час, коли відзначаємо 20-у річницю Незалежності України, що стала проявом сили духу та рішучості українського народу, ми також згадуємо жертви катастрофічного голоду 79 років тому, який отримав назву Голодомору, — ідеться у зверненні. — Це — жахлива трагедія, що сталася внаслідок навмисного захоплення врожаю й господарств по всій Україні Сталіним і була одним із найбільших злочинів комунізму».

За словами чиновника, «сьогодні американці приєднуються до народу України й українців по всьому світу, аби згадати всіх, хто постраждав і зазнав безглуздої смерті внаслідок голоду, організованого людьми». «США цінують дружбу між нашими народами й висловлюють своє глибоке співчуття із цього сумного приводу», — наголосив прес-секретар президента США.

А предстоятель Української греко-католицької церкви Блаженнійший Святослав (Шевчук) у межах свого візиту в США освятив місце в центрі американської столиці, де буде споруджено пам’ятник жертвам Голодомору. Владика нагадав, що цей штучний голод, спровокований в один із найурожайніших на українських чорноземах років, був ретельно спланований урядом Радянського Союзу. На думку глави УГКЦ, це було випробовування «найдешевшої у світі зброї масового знищення».

До 80-ї річниці Голодомору в Україні 1932—1933 рр. у Гарвардському університеті також підготують спеціальний атлас, де буде відображено масштаби трагедії на мапах. Про це розповів доктор історичних наук Станіслав Кульчицький у своєму виступі під час нагородження його цьогорічною премією Фундації Антоновичів у Посольстві України у Вашинґтоні. «Буквально місяць тому я прийняв пропозицію Гарвардського університету взяти участь у підготовці атласу Голодомору до 80-ї річниці. Це буде ґрандіозне видання. Я запропонував уже кілька десятків карт. На мою думку, найважливішими стануть опубліковані в Україні, США та Росії свідчення про конфіскацію всієї їжі, які позначено в місцях перебування свідків, — сказав проф. Кульчицький. — Уся мапа України буде вкрита цими свідченнями».

У Львові пам’ять жертв Голодомору вшанували флешмобом «1933 рік в одній хвилині» (на фото). В акції взяло участь близько ста осіб, які розташувалися по периметру площі навпроти Львівського університету та під символічний звук дзвонів що десять секунд по черзі падали на землю. Так львів’яни намагалися показати, що в пік Голодомору за одну хвилину помирало від 17 до 25 людей. Потім учасники акції висипали жменьку зерна на банер «1933». Акція відбулася в рамках усеукраїнської кампанії з відзначення 78-х роковин Голодомору-Ґеноциду 1932—1933 рр. в Україні.

А 26 листопада, у День пам’яті жертв голодоморів, на території Меморіалу пам’яті жертв голодоморів у Києві за участю керівництва країни, урядовців, інших офіційних осіб, громадськості пройдуть жалобні заходи, зокрема скорботна хода, покладання квіткових композицій до Меморіалу.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply