Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

НАТО вимагає розв’язати проблеми з правосуддям

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

НАТО вимагає розв’язати проблеми з правосуддям

Лідери країн-членів НАТО, стривожені вибірковим правосуддям в Україні, закликали її розв’язати проблеми в судовій системі. Про це йдеться в декларації Чиказького саміту. «Ми стурбовані вибірковим застосуванням правосуддя й тим, що видається політично вмотивованим переслідуванням, включаючи лідерів опозиції, а також умовами їхнього утримання», — зазначається в документі.

У зв’язку із цим НАТО просить Україну роз­в’я­зати проблеми в судовій системі, щоби забезпечити її відповідність принципу верховенства права та міжнародним угодам, учасником яких є українська держава. «Ми також закликаємо Україну провести вільні та чесні парламентські вибори восени цього року», — наголошується в декларації.

Керівники країн Альянсу відзначили зо­бо­в’я­зання України посилити політичний діалог із НАТО й привітали її внесок в операції під проводом Північно-Атлантичного блоку. У декларації ще раз підкреслюється, що Альянс і надалі провадитиме політику відчинених дверей щодо Києва й готовий розвивати співпрацю з Україною та допомагати в реалізації реформ у межах Комітету Україна—НАТО й Щорічної національної програми співпраці.

Президент Польщі Броніслав Коморовський обговорив із канцлером Німеччини Анґелою Меркель ситуацію в Україні, зокрема в контексті Євро-2012. На запитання журналістів про зустріч із п. Меркель президент Польщі відповів, що розмова стосувалася, голов­ним чином, українських справ і ситуації навколо чемпіонату Європи з футболу, що відбудеться незабаром. «Ми знайшли спільну точку зору на те, що спортивний захід повинен бути максимально убезпечений від ситуацій суто політичної природи. Але ми також поділяємо неспокій через становище в Україні, — сказав п. Коморовський. — Цю розмову буде продовжено також після моєї зустрічі з президентом Януковичем».

Як писав «Міст», на початку травня ц. р. низка політиків із Європейського Союзу (ЄС), насамперед німецьких, заговорила про бойкот Євро-2012 в Україні через справу екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Так, Анґела Меркель заявила, що остаточне рішення про те, чи приїде вона в Україну, буде ухвалене перед початком чемпіонату. Представники польської влади виступають проти бойкоту Євро-2012 в Україні, як і політики низки інших країн ЄС. Приміром, бельгійці вирішили бойкотувати єврочемпіонат в Україні політично, але не спортивно.

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply