Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

На славу України!

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

На славу України!

1 грудня виповнилося 20 років від часу референдуму про незалежність української держави, нагадує зі шпальт The Washington Times Роман Попадюк, який був першим послом США в Україні. «У той день більш як 90 % жителів України підтримало декларацію незалежності, ухвалену парламентом, і тим самим закріпило розпуск СРСР і злет вільної й незалежної України», — ідеться в статті.

Тоді багато хто вважав, що після звільнення від влади СРСР Україна отримала колосальний потенціал у галузях економіки та соціально-політичного розвитку. «Тепер же, на загальноприйняту думку, Україна — це заглухла на півдорозі держава, не здатна просувати великі економічні реформи, а її демократичні складові слабшають», — пише автор.

У пана Попадюка — свій погляд: він уважає, що уявлення про фіаско України перебільшено, хоча її шлях до успіху виявився не таким легким, як видавалося спочатку. «Досягнення країни переважують її помилки», — констатує автор. Добре вже те, що Україна залишається самостійною державою, незважаючи на «тиск російських націоналістів», чималу російську національну спільноту й численну католицьку меншість. «Україна вміло справляється з релігійною, етнічною та географічною роз’єднаністю, яка могла би розколоти су­спільство», і цим подає приклад усьому реґіону.

«В Україні також була низка загальнонаціональних і місцевих виборів, які вели до мирної передачі влади», — зазначає автор, визнаючи, що порушення на виборах усе ж були. Помаранчева революція стала поштовхом до участі мас у політичному процесі й подарувала жителям сподівання на те, що майбутнє — у їхніх руках. «Багато економічних та політичних сподівань не здійснилося, але революція все одно задала високу планку для надій народу», — пише журналіст.

Також важливо, що в Україні сформувалося багато політичних партій, і всі вони є фундаментом для подальшого розвитку громадянського суспільства. Україна має у своєму розпорядженні природні багатства, потужну промислову базу й освічене населення. Ринкова економіка вкорінюється, хоч обстановка для бізнесу — далека від ідеалу, мовиться в статті.

Україна підтримує стабільні стосунки з Росією та розширює свою роль у міжнародному співтоваристві, є членом програми НАТО «Партнерство заради миру», вступила до Світової організації торгівлі, активно прагне до інтеґрації з Європою. Вона також подала приклад іншим державам, відмовившись від свого великого ядерного арсеналу.

При цьому в України є серйозні перешкоди — «згортання демократичних прав, усталена корупція, інертне ставлення до економічних реформ уряду Віктора Януковича», — пише аналітик. Але сьогодні українцям є чим пишатися: вони зберегли незалежність і свою державу, установили демократичні принципи. Автор закликає уряд президента Януковича культивувати дух демократії й утриматися від «заходів, які зазіхають на демократичні процеси та нагадують про застійне минуле».

 Washington Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply