Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Майбутнє України — у руках пластунів! Відзначення ювілею «Пласту» увінчали Міжнародна конференція та святкування Дня незалежності України

Автор:

|

Серпень 30, 2012

|

Рубрика:

Майбутнє України — у руках пластунів! Відзначення ювілею «Пласту»  увінчали Міжнародна конференція  та святкування Дня незалежності України

За період свята учасники Ювілейних міжкрайових пластових зустрічей побували в чотирьох місцях — Золочівському замку, Шевченківському гаю, парку Погулянка та безпосередньо на території Духовної семінарії у Львові.

Пластуни також зустрілися з вихованцями навчально-реабілітаційного центру «Джерело». «Літня зустріч» — це вияв нашої вдячності та поваги, адже пластуни з Канади й інших країн уже багато років є нашими спонсорами та жертводавцями, саме завдяки цим людям відбулася реконструкція й добудова приміщення центру та провадяться програми для дітей і молоді з особливими потребами», — розповіли батьки дітей, які навчаються в «Джерелі». Під час зустрічі пластуни оглянули центр, познайомились із дітьми та молоддю, відвідали ярмарок творчості.

Кульмінацією святкувань стала Міжнародна конференція, учасники якої обговорили основ­ні питання: «Пласт і суспіль­ство та виховання громадянина в цьому су­спільстві», «Візія «Пласту» в майбутньому, розвиток організації та її діяльність у світі й у країні», «Історія «Пласту». У заході взяли участь д-р Богдан Гаврилишин, Блаженнійший Любомир Гузар, о. д-р Бо-рис Ґудзяк, владика Гліб Лончина, академік Ігор Юхновський, д-р Любомир Романків і інші особи.

Отець доктор Борис Ґудзяк розповів про значення «Пласту» в його рішенні прийняти духовний сан: «Для мене «Пласт» був місцем, яке підігрівало моє бажання стати священиком… Наші табори, дрес-код, доволі складна фізична підготовка, розвинуті вимоги… Це є більше, ніж просто написані формули, які відчиняють нам двері у безмежність Божу. Я думаю, що ми маємо колосальну місію: у час віртуальних стосунків, у час чимраз глибшої фраґментації суспільства й родини, попри ґлобалізацію, — відкритість, спілкування з Богом, різноманітні модернові пісні, тексти, забави, пережиття й передавання того, що символізує голов­ні наші обов’язки, зокрема обов’язок бути вірним Богові, — це все для нас є вище покликання».

Ігор Юхновський, перший держаний діяч України, який відкрито підтримував «Пласт» і всіляко сприяв йому, згадав у своєму виступі значення Помаранчевої революції, не оминув і гіркого політичного сьогодення України — закону про мови, назвавши його «найдурнішим серед усіх прийнятих в Україні», у чому його підтримав і Богдан Гаврилишин: «Мовний закон — найнебезпечніша річ. Він покликаний розколоти, навіть знищити окремі території України».

На думку п. Гаврилишина, найкраще протистояння цьому закону — повсюди говорити лише українською мовою. «Усюди говорімо виключно українською — усюди, усе і про все, — закликав д-р Гаврилишин. — Майбутнє України — і політичне, й економічне — у руках пластунів, а щоб увійти в парламент, треба йти не осібно, а масово та працювати там на благо українського народу».

Під час конференції був репрезентований присвячений століттю «Пласту» «Альманах», у якому зібрана цілісна історія пластового руху у світі. Як зазначив Роман Гриців, член головного виконавчого органу світового «Пласту», ця конференція зібрала людей, котрі справді багато зробили для розвитку організації, яких шанує «Пласт» і суспільство. Унікальний і знаковий момент полягає в тому, що всі ці люди зібралися в одному місці в один час — на відзначення 100-ліття «Пласту» в Україні.

Численні виставки, презентації, зустрічі — кожен охочий міг ознайомитися з організацією, її укладом, її завданнями й, основне, із її роллю в утвердженні й становленні української незалежності. Пізнавальними стали такі заходи, як виставка «Митрополит Андрей Шептицький і «Пласт», експозиція збережених в архіві унікальних документів і матеріалів до історії становлення, розвитку та діяльності Національної скаутської організації України «Пласт».

Без перебільшення, 100-літній ювілей «Пласту» святкував цілий Львів, і це не дивно, адже подіб­не може повторитися тільки через 100 років, і, дай Боже, щоби це дійство знову відбувалося у Львові.

 Оксана Нагірна

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply