Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Львівська молодь навчатиметься в Канаді

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Львівська молодь навчатиметься в Канаді

Львівські школярі та студенти матимуть змогу навчатися в Країні кленового листка. Про це під час «круглого столу» з питань міжнародної освіти розповіла Ірина Ключковська (на фото), директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка». Головною тезою заходу стало те, що для конкурентоспроможності в нинішньому ґлобальному світі українським студентам і школярам необхідний досвід навчання за кордоном.

«Стажування, навчання й співпраця з освітніми закладами за кордоном — це шанс для нашої молоді не лише досконало вивчити іноземну мову, набути нового досвіду й імплементувати його в Україні, але й здобути конкурентоздатні переваги на ринку праці», — зазначила пані Ключковська. За її словами, оскільки українська освіта є потужним фактором збереження національної ідентичності українця за кордоном, МІОК започаткував співпрацю з канадською консалтинґовою фірмою «Група Провіденс». Голов­на мета такої співпраці полягає в наборі канадських студентів для вивчення української мови у Львові, а також у можливості для української молоді навчатися та стажуватись у Канаді.

Загалом, «Група Провіденс» — багатовекторна консалтинґова фірма з великим досвідом роботи в галузі міжнародної освіти й навчальних програм, що діє на підставі підписаних угод із навчальними закладами Канади та з Торонтською реґіональною шкільною радою. Для студентів, наприклад, розроблено бакалаврські, маґістерські й докторські програми, що тривають від восьми до 32 тижнів. Усе навчання здійснюється на комерційній основі, за винятком консультаційних послуг для абітурієнтів. Ціна навчання за семестр коливається в межах 12—14 тис. CAD (залежно від програми). Можливе зарахування без володіння англійською. Студенти мають змогу працювати. Так, проект дає їм право на працю до 20 годин на тиждень під час навчання. Окрім того, по закінченні навчання їм забезпечать ґарантовану можливість отримати робочу візу в Канаді терміном до трьох років.

«Ми працюємо в режимі онлайн, що дозволяє надавати фахові послуги всім охочим студентам і школярам із різних куточків світу. При цьому кон­троль над вступним процесом залишається в руках самого заявника. Тобто від отримання інформації про навчання в Канаді та зачислення до школи чи коледжу абітурієнта відокремлює лише одне натискування кнопки», — розповів Володимир Паславський, президент «Групи Провіденс».

Під час «круглого столу» також було представлено проект «Крок до України», який розробив МІОК на потребу українознавчих осередків світу й котрий реалізується у вигляді літніх шкіл для українців, що живуть за кордоном. Зважаючи на те, що українська діаспора в Канаді — надзвичайно численна, було запропоновано співпрацю щодо цього проекту, яка передбачала би, до прикладу, обмін викладачами — українцями за походженням. Вони би приїздили до Львова, читали би тут курси іноземної, а також відновлювали би зв’язок із Батьківщиною.

До дискусії активно включалися й присутні студенти. Найбільше їх цікавили питання щодо вартості навчання й того, чи є можливість здобути якісь ґранти на безкоштовну освіту. Ірина Ключковська пояснила, що представлений проект є виключно комерційним. Інформацію МІОК донесли, студенти її отримали. Далі — вибір за ними: є можливість — обирай «Групу Провіденс». Немає змоги, але є велике бажання й добре знання мови — шукай ґранти та вигравай стипендії на навчання за іншими програмами. «Усе можливо, якщо до того дуже прагнути», — наголосила пані Ключковська.

Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply