Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Лівійці міняють бранців на літак

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Лівійці міняють бранців на літак

У Лівії продовжиться суд над українцями, яких затримали в серпні минулого року та звинуватили у співпраці з режимом Муаммара Каддафі. На переконання експертів, цей процес — політичний. «Вердикт прозвучить тільки тоді, коли завершаться перемовини між державами. Це — не правовий, а політичний процес. Лівійці намагаються вибити для себе дивіденди й тягнуть час», — стверджують, зокрема, сербські дипломати, які також намагаються звільнити своїх громадян із полону.

В обмін на українців Лівія хотіла б отримати обіцяний їй раніше літак. «Свого часу полковник Каддафі уклав із нашою державою контракт на ремонт літаків АН. І тепер один із відремонтованих лайнерів припадає пилом на летовищі в Гостомелі. Повстанці вимагають від нас віддати їм цей літак, ми ж хочемо, щоби вони спершу заплатили за його ремонт і відпустили українців. Гадаю, незабаром ми знайдемо вихід із цієї ситуації», — розповіло джерело, знайоме з перебігом перемовин у Триполі. Швидше за все, лівійців цікавить АН-74, який 2009 року був зроблений на спецзамовлення Муаммара Каддафі. Вартість машини — 25 млн USD. Салон повітряного судна прикрашено золотом і коштовним камінням.

А тим часом українські бранці живуть в очікуванні добрих звісток. Ангар, у якому вони провели вже дев’ять місяців, став для них майже рідним домом. Годують бранців двічі на день, в основному макаронами й компотом. Іноді вони отримують м’ясо та фрукти. Але головне — раз на тиждень українці мають змогу поспілкуватися з родичами, хоча при цьому біля телефонного апарата завжди чергує військовик, що розуміє російську мову. Військовий суд Триполі продовжить розгляд справи щодо затриманих за підозрою в участі у військових діях українців 21 травня.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply