Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Канадські інструктори навчають українських військових

Автор:

|

Березень 03, 2016

|

Рубрика:

Канадські інструктори навчають українських військових

main

У Львові на Яворівському полігоні досі тривають військові навчання за канадською програмою UNIFIER, в рамках якої відбувається практична підготовка молодшого командного складу. Вже завтра очікується випуск 23 українських військових інструкторів, що пройшли 16-денний прискорений курс підготовки.

2 березня на Яворівському полігоні журналістам продемонстрували, як відбуваються заняття зі стрільби. Українські військові, під наглядом канадських фахівців, проводили військові інструктажі, а також стежили за правильністю виконання усіх завдань.

Як зазначив старший офіцер збройних сил Канади Майк Дзюбе, головна мета цієї навчальної програми – це підготовка українських інструкторів за стандартами НАТО, адже згодом вони матимуть змогу навчати інших воїнів української армії. Пріоритетним є навчання сержантського складу, але на цей курс також беруть і молодший офіцерський склад. Наразі є змога провести навчання за канадською програмою UNIFIER максимум для 40 чоловік.

Вимоги до випускників цих військових навчань є доволі високими, тому, наприклад, на І курсі п’ять чоловік були відсіяні. Та, не зважаючи на це, вони проявляли велике бажання навчатись і троє з них таки потрапили на II курс канадської програми і зараз демонструють непогані результати.

За словами Майка Дзюбе, в процесі підготовки інструкторів одним із найважливіших пунктів є питання безпеки. Саме тому військових навчають правильному поводженню зі зброєю та вчать вірно ставити завдання та давати команди, відповідно до процедур НАТО.

Також старший офіцер зауважив, що переважна більшість українських бійців побувала у зоні АТО, а тому вони можуть поділитись своїм досвідом із канадськими колегами.

Прапорщик Володимир Салонік вчора провів з бійцями практичне заняття із техніки безпеки, а вже завтра повинен стати випускником навчального курсу за програмою UNIFIER. Він розповів, що з канадцями йому працювалося дуже добре, а навчальний курс не є дуже складним, якщо є бажання навчатись. За його словами, в рамках цього курсу українські військові багато чому навчились. Також В. Салонік зауважив, що у канадській армії заохочують людей до навчання, тому наші військові переймають методики проведення занять.

Командир контингенту Канадської військової місії в Україні підполковник Тім Арсено зазначив, що ця місія не лише військова, адже Канада також надає Україні економічну та гуманітарну допомогу. Також він заявив, що для Канади дуже важливо підтримувати Україну, щоб вона була незалежною і стабільною державою, і розповів, що у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки вони проводять навчання разом із американськими та литовськими партнерами. Крім того, проводиться багато інших навчань. Зокрема, в Кам’янці-Подільському проходять навчання із розмінування –  знешкодження мін та вибухових пристроїв, а під Києвом проводяться тренування поліції .

За його словами, Канада вже інвестувала понад 8 млн канадських доларів у вишкіл військових та надання Україні нелетального озброєння, а також провела навчання для більш ніж 570 українських військових. «Ми побачили, що українські солдати дуже горді, патріотичні та професійні», – додав Тім Арсено.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply