Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

ЄС скерує спостерігачів на вибори

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

ЄС скерує  спостерігачів на вибори

Країни ЄС досягли домовленості скерувати на парламентські вибори в Україні якомога більше спостерігачів. Про це в Страсбурзі заявив Штефан Фюле, комісар ЄС із питань розширення та Європейської політики сусідства, виступаючи в дебатах «Ситуація в Україні, справа Юлії Тимошенко в Європарламенті».

«Країни-члени ЄС домовилися про важливість відправити якомога більше міжнародних спостерігачів», — зазначив п. Фюле. За його словами, представництво ЄС в Україні вже розпочало координацію з представництвами країн-членів ЄС щодо проведення тренінґів для спостерігачів і організації екзит-полу, результати якого можуть стати базою для порівняння з офіційними підсумками голосування.

Крім того, Штефан Фюле повідомив, що ЄС планує підтримати низку інших проектів, зокрема моніторинґ засобів масової інформації й аналіз маркетинґу партій, під час виборчої кампанії.

Натомість головою представництва Євро­со­юзу в Україні був призначений Ян Томбінський. Відповідне рішення ухвалила верхов­ний представник ЄС зі закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон. Пан Томбінський раніше очолював представництво ЄС у Польщі.

Попереднього посла ЄС в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшейру призначено головою представництва ЄС у Кабо-Верде (Африка). Раніше п. Тейшейра заявляв, що наразі зарано говорити про успіх на шляху до підписання Угоди про асоціацію з Україною, наголошуючи на тому, що президент Віктор Янукович не виправдав покладених на нього Європою надій. Крім того, чиновник стверджував, що українська влада повинна відчувати «певний ступінь ізоляції», надто коли йдеться про візити до Києва європейських політиків.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply