Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

ЄП підтримав асоціацію з Україною

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

ЄП підтримав асоціацію з Україною

Профільний комітет Європарламенту (ЄП) схвалив рекомендації Єврокомісії (ЄК) і Ради Європейського Союзу (ЄС) в економічній частині Угоди про асоціацію з Україною. Про це 14 листопада, по закінченні засідання Комітету з питань міжнародної торгівлі, повідомив доповідач Павло Залевський (на фото) із Групи європейських народників (Польща). «Мої пропозиції знайшли підтримку в комітеті, й основний висновок рекомендацій полягає в тому, що за допомогою інтеґрації української економіки з європейською буде позитивний ефект для обох сторін», — зазначив європейський депутат.

Пан Залевський запевняє, що прийняття таких рекомендацій не запізнилося в часі, адже перемовини України та ЄС як щодо зони вільної торгівлі, так і стосовно Угоди про асоціацію вже завершилися, не беручи до уваги політичного питання про перспективу членства, яке залишилося.

«Це важливо для ЄП, який завжди намагається представити свою позицію. Крім того, це відповідальність парламенту — ратифікувати глибоку та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ЗВТ). І тому важливо сказати ЄК і Раді ЄС, якою є думка ЄП із цього питання», — пояснив політик. За його словами, Комітет із питань міжнародної торгівлі вважає важливим розпочати попередню імплементацію всієї Угоди про асоціацію. «Ми не прагнемо розділяти ці дві частини, політичну й економічну, ми хочемо, щоб вони були парафовані. Це — наш політичний месидж», — підкреслив Павло Залевський. Зокрема, у рекомендаціях містяться пропозиції підтримати завершення перемовин із ЗВТ до кінця цього року, а також заклик до проведення реформ в Україні, які дозволять модернізувати інфраструктуру країни, визнати, що укладення Угоди про асоціацію надасть «подвійний засіб для зміцнення верховенства права в Україні для інвесторів» і поглибить європейські принципи законності та демократії.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply