Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Інспектор із Євросоюзу

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

Інспектор  із Євросоюзу

Штефан Фюле, комісар Європейського Союзу (ЄС) із питань розширення та європейської політики сусідства, побував у Києві з офіційним візитом. Єврочиновник зустрівся з українським президентом Віктором Януковичем.

Саміт Україна—ЄС продемонструє незмінність довготривалих інтеґраційних цілей і потребу швидких реформ для України, заявив після зустрічі комісар ЄС. Серед необхідних змін він назвав реформи у сфері кримінальної юстиції, Конституції, а також указав на реформи, спрямовані на посилення верховенства права в Україні.

Посадовець також наголосив на тому, що в тих випадках, де є ознаки вибіркового застосування правосуддя, політичні опозиціонери мають бути звільнені й отримати всі права для участі в політичному процесі. При цьому, говорячи про реформування юстиції, комісар підкреслив, що стурбованість Євросоюзу стосується не окремих осіб, а процесів загалом.

Пан Фюле також відвідав у Лук’янівському слідчому ізоляторі (СІЗО) у Києві екс-прем’єра України Юлію Тимошенко. На зустрічі з єврокомісаром пані Тимошенко заявила, що голосування за закон про вибори було помилкою опозиції.

«Я радо сприйняв можливість приватно порозмовляти з Юлією Тимо­шенко, поговорити з нею про стан її здоров’я й про розвиток її справи, — зазначив після зустрічі Штефан Фюле. — Я повідомив їй про стривоженість ЄС щодо цього процесу та запевнив її, що ми надалі уважно стежитимемо за її апеляцією й наполягатимемо на тому, аби було дотримано її прав, аби вона могла захищатися під час справедливого судового процесу».

Комісар ЄС заявив про серйозну стурбованість Брюсселя з приводу недавніх випадків вибіркового правосуддя в Україні, зокрема щодо пані Тимо­шенко та інших осіб. Пан Фюле також додав, що головною метою його візиту була підготовка до саміту Україна—ЄС, запланованого на 19 грудня ц. р.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply